Salda gölünde ilk kez 29-30 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan Salda Gençlik Festivali ile ilgili valilik, kararını kaymakam ve yerel belediyeye iletti. Gerek güvenlik gerekse koruma altında olan bu bölgede festival yapılmaması yönünde bir karar alındığını bildirildi. Fakat Festivali düzenleyen organizasyon firması önümüzdeki hafta valilik ile tekrar görüşerek izin taleplerini yenileyeceklerini bildirdi. Festivalin Salda Gölü’ne yakın farklı bir alanda yapılma ihtimali de söz konusu. İlgili organizasyon firması valilik ile görüşmesinden sonra gerekli açıklamayı tekrardan yapacaktır…

Kişisel görüşüm, bu tarz etkinliklerin insanların doğa ile baş başa olacağı ve kamp kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlayacağı yönünde. Fakat festival için yaklaşık 30.000 bilet satıldığını düşünürsek basit gözüken hatalar dahi doğaya zarar verecektir. Doğaya çöp atılmaması konusunda her ne kadar bireysel bilinçlendirme yapılıyor ve sosyal sorumluluk kapsamında dernekler ile anlaşmalar yapılıyor olsa da 30.000 kişinin arasında sigara içenlerin azınlık kısmı dahi izmaritlerini yere attığını düşünsenize?

Bu ve benzeri etkinliklerde doğaya zarar vermeden doğa ile iç içe bir eğlenceyi başarabiliyor olsak inanıyorum ki insanların beton duvarlardan kurtulup doğada vakit geçirmesine olanak sağlayacak örnekler teşkil etmiş oluruz. Bu yüzden bu tarz bir etkinliklerin önce küçük gruplar halinde ve etkinlik alanlarında doğaya saygı konusunda bilinçlendirmeler yapılarak gerçekleştirilmesi, daha sonra ise örnek olacak nitelikte doğal alanların dışında festival olarak planlanmasıdır. Şu an bu kadar yoğun kişinin katılımıyla gerçekleşecek bir festivalden doğaya sıfır zarar vererek çıkmak mümkün mü bilmiyorum…

Festival için alınan biletlerin iadesi olacak mı?

SaldaFest in resmi organizasyon sitesinde de aşağıda belirtildiği gibi ücret iadeleri yapılacaktır.

İade ve İptal

Satışı gerçeklen etkinlik biletlerinde iade ve iptal yapılmamaktadır. Etkinlikğin herhangi bir sebeple ertelenmesi ve iptal edilmesi durumunda, tüm sorumluluk saldafest.com’aittir.
Festivalin iptali durumunda THEF Organizasyon Turizm iç ve Dış Tic. Ltd. Şti. iptal duyurusundan sonraki 7 gün içinde festival bilet ücretlerinin iadesini gerçekleştirecektir..

Salda Gölü Hakkında Bilgiler

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. Göller bölgesi içindedir. Çevresi 44 km olan Salda Gölü’nün etrafı, birinci derece doğal sit alanı ilan edilmiştir ve Salda Gölü dünyanın en temiz beşinci gölü olma özelliğine sahip.
Göl ve çevresinde kamp yapmak her ne kadar yasak olsa da birçok kurulmuş çadıra rastlamanız kaçınılmaz. Yasal olarak kamp yapmak istiyorsanız halk plajı içinde çadır kurabilirsiniz.

SaldaFest yeri belli oldu! Marmaris Saklı Göl’de düzenlenecek Salda Gençlik Festivali…

Muğla Marmaris sınırlarında bulunan Saklı Göl doğa harikası bir yer. Festival boyunca alınan önlemlerin uygulanması ve her şeyden daha önemlisi katılımcıların doğaya saygılı ve koruyucu yaklaşarak bu saklı cennete hiçbir zarar vermeden alandan ayrılması bu ve benzeri festivaller için örnek olacağını hatırlatmak isterim. Katılan herkesten doğaya saygılı olmasını tekrar tekrar rica ederim. 

Marmaris Saklı göl nerede? Nasıl gidilir?

Aracınız ile gidecekseniz Muğla yönünden Sedir adası yoluna girip Çamlıköy’e giderseniz tabelalar sizi yönlendirecektir.

Bir yorum yazın