Kamplarda en önemli ekipmanlardan biri kesinlikle fenerlerdir. Aydınlanma ihtiyacı yanı sıra acil durumlarda da yer belirleme için kesinlikle özellikleri yeterli bir fenere sahip olmasınız. Kamp feneri tavsiyesi noktasında oldukça fazla model arasında kaybolmak mümkün. Fener tavsiyesi için sadece deneyimlediğin modelleri paylaşıyorum. Fenix el feneri ve kafa lambası incelemesi yazımda Feniz E35R ve Fenix HL16 kafa lambası denetim notlarını paylaşacağım.

Fenix Fener Tavsiyesi

Türkiye’de satışa açık oldukça farklı model mevcut. Tabi bunlar arasında karar vermekte oldukça zor. Bu tarz bir ekipman almadan önce kendi ihtiyacınızı belirlemeniz gerekiyor ve bu ihtiyacı karşılayacak modele odaklanmalısınız. Standart kamplarda daha doğrusu doğal kamp alanlarında kullanıma oldukça uygun el feneri ve kafa lambası deneyim notlarımı sizlerle paylaşıyorum.

Fenix E35R El Feneri Deneyim

Şu ana kadar kullandığım fenerler arasında lümen gücü en yüksek fener. 3100 lümene sahip bu fener gece karanlığını gündüze çevirmeye yetecek seviyede. 260 metre aydınlatma mesafesiyse fazlasıyla yeterli. 120mm boyutu ve pil dahil 148 gram ağırlığı kamplarda veya yürüyüşlerde kullanıma fazlasıyla uygun. Bildiğiniz gibi ledlerin bir kullanma ömrü var. Bu fenerde 50.000 saatlik kullanım ömrü mevcut. Yani sorunsuz ve neredeyse ömürlük. Bu tarz güçlü ledlere sahip fenerlerin tek bir eksisi var zoom özelliğinin olmaması. Tabi en yüksek kademede 260 metreye kadar aydınlattığı için çoğu kullanımda eksi özellik olarak değerlendiremeyiz.

Fenix E35R Güncel Ücreti Görmek İçin Tıklayınız

Fenix HL6 Kafa Lambası Deneyim Fenix Fener Tavsiyesi

Kamplarda en çok kullanılan ekipman kafa lambasıdır. Her şeyden önce güvenli bir kamp için bir kafa lambasına ihtiyacınız var. Orman yürüyüşleri, kamp alanı içindeki kısa dolaşmalar, acil bir durumda aydınlatma ihtiyacı veya gece çadırınızdan çıkmanız gereken durumlarda kafa lambaları oldukça önemli bir rol işler. Basit bir anlatımla ayağınızın takılıp bir dal parçası üzerine düşmeniz ağır yaralanmalara kadar yol açabilir. Neyse gelelim Feniz HL6 kafa lambası incelememize. 450 Lümen bir aydınlatma gücüne sahip. Toplam 104 metrelik bir mesafeyi de aydınlatıyor. 97.2 gram ağırlığı var ki bu oldukça iyi. 60 derecelik bir eğime sahip ve istediğiniz yere ışığı yönlendirebilirseniz. Aydınlatması 3 kademe ve SOS ışığından oluşuyor. Orta seviye ile üst seviye arasında bir tercih diyebiliriz.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Fenix Kafa Lambası Güncel Ücretini Görmek İçin Tıklayınız.

 Kamp Feneri ve Kafa Lambası Tavsiye

Kısa deneyim notlarıyla birlikte Fenix el feneri ve kafa lambası incelemesi gerçekleştirdik. Elbette uzun uzun teknik detaylarını vs anlatabilirim ama bir fener alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu lümen gücü, aydınlatma mesafesi ve ağırlığıdır. Bunların dışında kalan tüm teknik detaylar aslına bu 3 maddeyi doğrudan etkiler. Bu yüzden bizim tercih noktasında odaklanmamız gereken başlıklar bunlar. Fenix fener tavsiyesi gerek teknik özellik  gerekse kullanım alanı için yapıldı. Tabi en önemli konu fiyatı, daha doğrusu bu ekipman için ayıracağınız bütçe.

** Bu içerikte güncel ücretleri iletmek için direkt satış sayfasına yönlendirme vardır. #işbirliği

Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın