Taktik bıçaklar son zamanlarda oldukça farklı alanlarda da kullanılıyor ve yüksek performans veriyor. Ben de kamp bıçaklarım arasında taktik bıçaklarına artık yer verir olduk. Bu markayla instagram üzerinde karşılaştım ve çok kısa süre sonra da deneyimleme fırsatı buldum.  Turq Gear taktik ve kamp bıçakları deneyim sonrasında benden tam not aldı. Başlangıçta beni etkileyen en büyük faktör görsel yani tasarım kalitesiydi.

Kamplarda Taktik Bıçak Kullanımı

Kamp için bıçak tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç başlık var. Bunlardan en önemlisi çelik ve kabzada kullanılan malzeme, ele oturuşu ve kullanım alanına bağlı full tang yani çeliğin en uç noktadan en son noktaya kadar bir bütün olmasıdır. Bunların dışına ağız açısını da ekleyebiliriz. Tabi bu bir tercih meselesi. Eğer kamplarda uzun vade de bir bıçak kullanmak istiyorsanız bunlar başlıca yeterlidir. Taktik bıçaklar bu özellikleri çoğunlukla tamamlıyor. Turq Gear markasının başka avantajları da var.

Turq Gear Taktik Bıçakları

En büyük avantajlardan bir tanesi görsellerden de anlaşılacağı gibi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş tasarımı. Taktik alanında, kamplarda ve birçok farklı alanda kullanıma oldukça uygun tasarıma ve malzemeye sahip. Kişiselleştirilebilen bıçakları sayesinde de bizler gibi bıçaklarına önem veren ve belirli aralıklarla farklı bir bıçağa sahip olmak isteyenler için oldukça ideal.

Turq Gear Yerli Bıçak Üreticisi

Kamp ekipmanı tercih ederken önceliğim yerli ve kaliteli olmasıdır. Tabi özellikle dünyadaki en iyi ustaların Türkiye’de olduğunu düşürsek kamp bıçağı konusunda önceliğim hep yerli üretim olmuştur. Günümüzde yerli üretim kalitesini standartlaştırıp seri üretimle birleştiren nadir firma mevcut. Turq gear bana göre bunların öncülerinden olmuş. İçeriğin tamamından anlaşılacağı gibi yerli üretim ve kalitesini kanıtlamış bu tarz firmaları överek paylaşmak hepimizin yapması gereken önemli bir konu.

Turq Gear Bıçaklarının Kamplarda Kullanım Deneyimi

Görsel ve kalite kısmından bahsettik ama işin teknik boyutlarına pek değinmedik. Kamplarda bilinen iki tarz çekik kullanımı uygundur. Bunlardan bir tanesi karbon diğeri de paslanmaz çelikler. Paslanmaz çelik kısmı özellikle kamp mutfağı için oldukça sağlıklı ve uzun ömürlü bir tercih olacaktır. Badger Reverse Tanto modeli bunun için biçilmiş kaftan diyebilirim. Hem kamp mutfağı hem de kamplarda genel kullanım için oldukça uygun bir bıçak. 215 mm toplam uzunluğu, full tang yapısı, paslanmaz çelik, ters tanto ağız açısı ve sert katman %30 cam elyaf katkılı kompozit) kabza.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Taktik ve Kamp Bıçakları Fiyatları

En önemli konuyu sanırım sona bıraktım. Son zamanlarda kamp bıçaklarının fiyatları oldukça yükseldi. Kamp uygun bıçakların yanı sıra taktik bıçakların fiyatları daha da yükseldi. Neden? En büyük sebep hobilerin daha doğrusu tercihi düşük hobilerin fiyatlarının daha yüksek olması. Yani talep arz diyebiliriz bu konuya. Birçok malzeme dolar kuru üzerinden de satılınca bu fiyatlar artıyor da artıyor. Tercih kısmını etkileyen yerli üretim başlığı sanırım bu konuda bizim için en büyük avantajı sağlıyor. Turq gear markasının işçiliği ve malzeme kalitesini göz önüne aldığımızda satış fiyatının piyasa fiyatlarına göre çok iyi olduğunu göreceksiniz. Mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

Kısa süre sonra inceleme ve deneyim videomu da buraya ekleyeceğim. Sanırım tercih noktasında soru işaretleri olanlar için çok daha yararlı olacaktır.

Güncel fiyatları ve modelleri görmek için Turq Gear markasının resmi web sayfası için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın