İş Birliği

Sosyal medyaya adım attığım günden bu yana hiçbir şekilde reklam almadım. Bunun en büyük sebebi ise sayfamın varoluş amaçlarından sadece birisi. (Uzun zaman önce dene-yanıl yöntemleri ile birçok ekipmana gereksiz yatarım yapmıştım. Tabi tercih noktasında araştırdığım kaynakların çoğu reklam yönlendirmeleri. Bu yüzden deneyimlediğim olumlu – olumsuz yorumları tarafsızca aktarma kararı aldım. ) Bu amacım sosyal medyada çokça bilindiğinden, ekipman tavsiyesi isteyen yüzlerce mesaj gelmeye de başladı.

Dostluk Bağımız Var. Ürünümü Paylaşır mısın?

Bu başlıkta gelen onlarca mesaj var. Hiçbir şekilde deneyimlemediğim, olumlu ve olumsuz taraflarını aktaramayacağım bir ekipmanı tavsiye etmem için lütfen ricada bulunmayın!

Sosyal medya hesaplarına ciddi emek veren, insanlara bilgi aktaran, zaman harcayan hesapların bir çoğunluğu bu emeklerinin karşılığında reklam alıyor. Onlara reklam verebilirsiniz. Elbette bu amaçla sağladıkları geliri de hak ediyorlar. Fakat ben; ilk günden bu yana reklam almayan biriyim. Sadece deneyimlerimi artısı ve eksisiyle aktarıyorum. Birçok kişi önerdiğim ekipmanların reklam amaçlı değil, deneyim notu olduğunu biliyor ve bana güvenip sorgusuz alış veriş yapıyor. (Ötesi bana göre kul hakkıdır.) Bu güveni dostça bir rica için kırmamam gerektiğini sizlerde benim kadar iyi biliyorsunuz!

Nasıl Bir İş birliği Sağlarız?

Diğer açıklamalarda belirttiğim gibi ekipman önerisi noktasında sadece deneyim notlarımı aktarıyorum. Benden ürün tavsiyesi isteyen mesajlarda da sadece bu deneyimlediğim ekipmanları öneriyorum! Bu yüzden sadece ürün hediyelerini kabul ediyor ve deneyimlerimi paylaşıyorum.

Her ürün bütün ihtiyaçları karşılamaz! Bu sebeple deneyim notlarımda mutlaka fark ettiğim olumsuzluklara da yer veriyorum. Bu durum, ürünün satın alacak kişinin kafasında hiç bir soru işareti bırakmadan, gönül rahatlığı ile yönelmesi ise sonuçlanıyor. Yani üreticinin dahi fark edemeyeceği bu deneyim notları, oluşacak olumsuz yorumları ortadan kaldırıyor.

Revize: Belirli alanlarda, yazının en alt kısmında belirttiğim amaç doğrultusunda, deneyim notu gerektirmeyen, bilinirliği olan markalarla işbirliği yapacağım.

Blog Üzerinden Bir Çalışma Yapsak?

Birçok alanda bilgi deneyim ve inceleme içeriği sunduğum blogum google aramalarında da üst sırada yer alıyor. Yine kamp ve doğa hayatı içinde olanlar, ekipman tercihlerinde inceleme notlarına bakıyor, kamp alanlarını inceliyor, deneyimlere göz atıyor sonrasında tercihlerini belirliyor. Tabi ister istemez giderleri var. Bu giderlerin bir kısmını google tarafından sunulan reklamlarla çözebiliyor olsam da yetersiz.

Bu konuda Banner, backlink gibi iş birlikleri yapabiliriz.

Benim en büyük hayalim; insanların kamp ve doğa hayatı ile daha daha genç yaşlarda tanışması. Doğa seven bir gençlik; miras bırakmak istediğim daha temiz bir doğayı ve amaçlarımı devredeceğim yeşil bayrağın sahipleri olacak. Bu sebeple blog masraflarım dışında kalan tüm geliri öğrenci kardeşlerime aktarmak koşuluyla reklam almayı kabul ediyorum. (Yeni bir hobi kazanmaları, kamp ile tanışmaları, doğa için bir adım atmaları, sosyal projelerde yer almaları).

Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

[email protected]