İş Birliği

Sosyal medyaya adım attığım günden bu yana hiçbir şekilde reklam almadım. Bunun en büyük sebebi ise sayfamın varoluş amaçlarından sadece birisi. (Uzun zaman önce dene-yanıl yöntemleri ile birçok ekipmana gereksiz yatarım yapmıştım. Tabi tercih noktasında araştırdığım kaynakların çoğu reklam yönlendirmeleri. Bu yüzden deneyimlediğim olumlu – olumsuz yorumları tarafsızca aktarma kararı aldım. ) Bu amacım sosyal medyada çokça bilindiğinden, ekipman tavsiyesi isteyen yüzlerce mesaj gelmeye de başladı.

Dostluk Bağımız Var. Ürünümü Paylaşır mısın?

Bu başlıkta gelen onlarca mesaj var. Hiçbir şekilde deneyimlemediğim, olumlu ve olumsuz taraflarını aktaramayacağım bir ekipmanı tavsiye etmem için lütfen ricada bulunmayın!

Sosyal medya hesaplarına ciddi emek veren, insanlara bilgi aktaran, zaman harcayan hesapların bir çoğunluğu bu emeklerinin karşılığında reklam alıyor. Onlara reklam verebilirsiniz. Elbette bu amaçla sağladıkları geliri de hak ediyorlar. Fakat ben; ilk günden bu yana reklam almayan biriyim. Sadece deneyimlerimi artısı ve eksisiyle aktarıyorum. Birçok kişi önerdiğim ekipmanların reklam amaçlı değil, deneyim notu olduğunu biliyor ve bana güvenip sorgusuz alış veriş yapıyor. (Ötesi bana göre kul hakkıdır.) Bu güveni dostça bir rica için kırmamam gerektiğini sizlerde benim kadar iyi biliyorsunuz!

Nasıl Bir İş birliği Sağlarız?

Diğer açıklamalarda belirttiğim gibi ekipman önerisi noktasında sadece deneyim notlarımı aktarıyorum. Benden ürün tavsiyesi isteyen mesajlarda da sadece bu deneyimlediğim ekipmanları öneriyorum! Bu yüzden sadece ürün hediyelerini kabul ediyor ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Bu hediyelerin deneyim süresini tamamlandığımda kendi belirlediğim öğrencilere hediye ediyorum. Talep edildiğinde, ismi açıklanmamak koşuluyla ürünü teslim ettiğim öğrencinin de rızasıyla bilgisini paylaşabiliyorum.

Her ürün bütün ihtiyaçları karşılamaz! Bu sebeple deneyim notlarımda mutlaka fark ettiğim olumsuzluklara da yer veriyorum. Bu durum, ürünü satın alacak kişinin kafasında hiç bir soru işareti bırakmadan, gönül rahatlığıyla yönelmesiyle sonuçlanıyor. Yani üreticinin dahi fark edemeyeceği bu deneyim notları, oluşacak olumsuz yorumları ortadan kaldırıyor.

Blog Üzerinden Bir Çalışma Yapsak?

Birçok alanda bilgi deneyim ve inceleme içeriği sunduğum blogum, google aramalarında da birçok içerikte en üst sıralarda yer alıyor. Yine kamp ve doğa hayatı içinde olanlar, ekipman tercihlerinde inceleme notlarına bakıyor, kamp alanlarını inceliyor, deneyimlere göz atıyor sonrasında tercihlerini belirliyor. Tabi ister istemez giderleri var. Bu giderlerin bir kısmını google tarafından sunulan reklamlarla çözebiliyor olsam da yetersiz kalıyor.

Bu konuda banner, backlink gibi iş birlikleri yapabiliriz.

Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.

[email protected]