Konu kamp mutfağı olunca birçok farklı markanın satışa sunduğu onlarca farklı ürün var. Çatal bıçaktan başlayıp tencere, tava, tabaklara varıncaya kadar uzayan bir liste. Kamp mutfağı malzemeleri alacaksanız onca farklı seçenek arasında kararsızlık yaşayabilirsiniz. Aslına bakarsanız alınması gerekenler belirli, sadece hangi kriterlere bakarak tercih etmelisiniz?

HB üzerinde satılan onlarca farklı kamp mutfağı ekipman listesi için tıklayınız 

Kamp Mutfağı Malzemeleri Tavsiye

 

Kamp Mutfağı Malzemeleri Tavsiye

Kamp mutfak malzemeleri tavsiyesi her ekipman önerisinde olduğu gibi yine bütçe ile alakalı. Bu yüzden direkt ürün önermeyle başlamak yerine, tercihi etkileyen seçeneklere bakıp, kamp mutfağı malzemeleri seçeneklerinden size uygun olanları kararınıza bırakacağım. Tabi Öncelikle hangi mutfak gereçlerine ihtiyacımız var? Satışta olan başlıklara birlikte bir göz atalım.

Kamp Mutfağı Ekipmanları
  1. Çatal Bıçak
  2. Tabak
  3. Tencere
  4. Kamp Çaydanlığı
  5. Kamp Bardağı
  6. Kamp Ocağı
  7. Pişirme Setleri
  8. Kamp Düdüklü Tenceresi
  9. Ateş Üstü Izgara
  10. Toprak Doğal Tencereler

Yukarıdaki liste kamp mutfağı seçeneklerine göz atanların en çok aradıkları başlıklar. Tabi birçoğu standart mutfak malzemeleri listesi. Konu kamp olunca sırt çantasında taşımaya uygun, hafif ve dayanıklı tasarımlar ortaya çıkıyor. Bir de araç ile gidenlerin görsel zevkleri için sunulmuş malzemeler. Bu listede bizleri ilgilendiren kısımları beraber inceleyelim.

Alüminyum Kamp Tencere Seti

Farklı markalarda bulabileceğiniz alüminyum tencere setleri veya pişirme kapları mevcut. Alüminyum bir ürün tercih ederken kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Yıllarca tartışma konusu olan bir geçmişi odluğunu biliyorsunuzdur. Bu konuya birazdan ayrıca değineceğim. En büyük avantajı pişirme süresinin çok hızlı oluşu. Pratik yemekler tercih ediyorsanız alüminyum tencere ve tava setleri ihtiyacınız karşılayacaktır. Özellikle alüminyum kamp tencere fiyatları diğerlerine nazaran çok daha uygun. Freecamp, Ferrino, Laken, Naturehike, kovea gibi birçok markada bu alüminyum pişirme setlerine ulaşabilirsiniz.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

 

Alüminyum Kamp Tencere Seti

Çelik Kamp Tencere Seti

Çelik olan kamp malzemelerinde fiyat oldukça yüksek gelebilir. Ek olarak kullanılan çeliğin miktarı daha doğrusu kalınlığı da bu fiyatı oldukça etkiliyor. Yemeğin pişirme kalitesinin yanı sıra kaliteli bir çeliğin sağlık açısında önemine de birçok kaynakta değiniliyor. Bu yüzden kalıcı, yani çok uzun vade kullanılabilecek ekipman tercihi yapmak, kampın her alanında olduğu gibi önemli.

Kamp Mutfağı Malzemeleri – Alüminyum mu? Çelik Mi?

En çok gelen sorulardan biri de bu. Kaliteli bir alüminyum tencere tava seti sağlık açısından zarar vermez. Evet bu bilgi doğru olabilir ama kamplarda yemekleri çoğunlukla direkt ateş üzerinde pişirdiğimizi hatırlatmak isterim. Yani bir yemek yaparken tencereyi veya tavayı çok yüksek ısıya maruz bırakıyoruz. Bu durum kullandığınız ekipmanın kalitesine göre sıkıntı yaratabilir. Keza eğer kaliteli olmayan bir alüminyum kamp mutfağı ekipmanı kullanıyorsanız, tencere veya tavanız kısa sürede yamulmaya başlayacaktır. Bu yüzde kullandığınız tencereniz veya tavanızın hangi şartlara dayanıklı odluğunu bilip, kampta yemek yapma alışkanlığınıza göre tercih etmelisiniz. Eğer çoğunlukla kamp ocağında yemek pişiriyorsanız kaliteli bir alüminyum tava sizin işinize daha çok yaracaktır. Kısa sürede ısındığı için hem kamp tüpünüzün kullanım süresini de uzatmış olacaksanız. Tabi geçmişte, Anadolu’da yılarca ninelerimiz dedelerimiz alüminyum kullanmış onlara neden birşey olmamış soru elbette gelecektir. Fakat geçmişte kullanılan her ekipman uzun yıllar tecrübe edilmiş ve malzeme bakımından en kaliteli diyebiliriz. Çok uzun bir konu belki ama özeti sanırım yeterli olacaktır.

Döküm Tava Tavsiyesi

Döküm tavalar son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Ağırlıkları bakımından, önceleri sadece araçlarıyla kampa gidenlerin tercihi oluyordu. Fakat artık ufak boy modellerin sırt çantalılar arasında da çokça tercih edildiğini söyleyebilirim. Ham döküm veya emaye kaplı olarak iki ayrı şekilde sunulan döküm tavaları da tavsiye ederim. Bu konuda Lava mini döküm tavayı tavsiye edebilirim. 89 TL lik bir fiyatı var.

Lava mini döküm tava

 

Bir yorum yazın