Bim marketlerde sıkça karşılaştığımız kampanyalardan biri de döküm tava üzerine oluyor. Bim döküm tava genelde Lava Döküm Tava markasıyla karşımıza çıkıyor. Döküm tava klasik düz, çizgili et veya hem düze ve çizgili et tavasına sahip modelleriyle sunuluyor. Oldukça uygun fiyata sunulan bu döküm tavayı birlikte inceleyelim.

Uygun fiyatlı döküm tava seçenekleri için tıklayınız.

Bim Döküm Tava

28cm döküm tava raflarda yerini aldı. Çizgili yani daha çok et pişirmeye uygun olan bu döküm tavalar emaye kaplıdır. Emaye kaplı olması olumsuz bir özellik değil hatta oldukça fazla artı yanları vardır. Örneğin bu döküm tavalar bulaşık makinesinde yıkanabilir. En büyük artısıysa paylanma yapmamasıdır. Döküm tavaları ocakta veya direkt ateş üzerinde kullanabilirsiniz. En büyük özellikleri eşit miktarda ısı yaydıkları için yiyecekleri eşit miktarda pişirmektedir. Bu sayede oldukça lezzetli yemekler pişirebilirsiniz.

Bim Döküm Tava

Bim Döküm Tencere

Bim döküm tencere de aynı şekilde Lava markasıyla Bim Marketlerde satışa sunulmuştur. Emaye kaplama özelliği döküm tencereler içinde geçerlidir. Kapak kısımları da dökümdür. Döküm tencerelere her ne kadar yapısı itibariyle oldukça ağır olsa da lezzetli yemekler için imkan varsa kamplara da taşınabilir.

Bim Döküm Tava ve Tencere İncelemesi

Kamplarda, açık hava etkinliklerinde kullanıma oldukça uygundur. Bunun başlıca sebebi yüksek ısıya dayanıklı olması ve gelen yüksek ısıyı eşit miktarda yaymasıdır. Örneğin alüminyum tencere ile kamp ateşinde yemek pişirmeniz sağlıklı olmayacaktır. Yüksek ısı karşısında alüminyum zarar görecek ve sağlıksız hale gelecektir. Döküm tava ve tencereler için bu durum geçersizdir. Kalın yapısı ve döküm özelliği itibariyle sağlığa zarar verecek bir durum teşkil etmez.

Döküm Tava Şikayetleri

Özellikle ilk kez döküm tava veya tencere kullananlar tarafından bolca şikayet var. Bunlar arasında en sık gelen şikayet döküm tavanın yapışması, temizliğindeki zorluğu ve yüzey soyulması. Öncelikle tavanızı kullanandan önce (emaye kaplı tavalarda da dahil) içine bir miktar yağ koyup fırında orta ateşte 15 dakika bekletin. Bu işlem normalde ham döküm tavalar için geçerli olsa da emaye kaplı olanlarda da oldukça iyi performans veriyor. Temizlik kısmındaysa tavayla işiniz bittiğinde mutlaka içine bir miktar su koyup bekletin. Yemeğiniz bittiğindeyse kolay temizlik istiyorsanız döküm tavanın içindeki suyu bir süre kaynatmanız. Daha sonra emaye kaplı olduğu için bulaşık deterjanı da kullanarak içinde biriken yağ lekelerinden kartalabilirsiniz.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Döküm tava ve tencerenizi nasıl doğru kullanacağınızı detaylı öğrenmek için tıklayınız.

https://youtu.be/djc9rXLtoTs

Bim Döküm Tava Ne Zaman Gelecek

Bim marketlere çok sık aralıklarla tava gelmektedir. Güncel tarihleri öğrenmek için Bim Market’in resmi internet sitesindeki aktüel sayısına bakabilirsiniz. 7 Nisan tarihinde Lava marka yuvarlak döküm tava ve tencere gelmiştir.

Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın