Kamp malzemeleri arasında tercihi en zor ekipmanlardan birisi de katlanır kamp masası diyebiliriz. Bunun tercihi zorlaştıran kısım kampa nasıl gittiğinizdir. Yani eğer aracınız ile kampa gidiyorsanız, ağırlık pek sorun olmayacaktır. Fakat sırt çantanızla kampa gidiyorsanız, katlanır kamp masanızın hem hafif hem de boyutları sırt çantasına uygun olmalı. Tabi bir de kalabalık kamplarda kullanmak için 3-4 kişilik aile kamp masasına ihtiyacınız olabilir. Tüm bu özellikleri tek bir masada bulamıyor olsanız da bu içerik, tercihinize en uygun katlanır kamp masası tavsiyesi ve inceleme kısmında size yardımcı olacaktır.

Listeye eklenen tüm katlanır kamp masaları farklı etkinliklerde kullanabilmeniz için derlenmiştir.

Kamp masası tavsiyesi ve incelemeleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

En İyi Katlanır Kamp Masası Listesi

Glambing Katlanır Kamp Masası

Japonya’da Glambing Masası serilerinde sıkça karşımıza çıkan bir tasarım. Aslında bushcraft masası olarak da sıkça karşımıza çıktığı oluyor. Bu ürünle karşılaşmadan önce Türkiye’de glambing kamp masası başlığında bir ürüne rastlamamıştım.. Silindir şeklinde katlanabilen tabla ve eğimli bir demir ile bağlantı kurulan ayakları var. Dayanıklılık ve hafiflik anlamında sedir ağacından yapılan bu katlanır glambing masası, açıkçası kamplara görsel anlamda ciddi bir katkı sağlayacak. Katlanır kamp masası tavsiyesi olarak farklı olan bu masaya ilk sırada yer veriyorum. Tabi boyut ve ağırlığı göz önüne alırsak ancak araçla kampa gidenler için uygundur.

Glambing kelimesini özellikle belirtmemde ki amaç bu ürün Japonya başta olmak üzere uzak doğu ülkelerinde glambing kamp kültürünü temsil ediyor diyebilir. Birçok farklı modeli olsa da en kullanışlı tasarım bu modelde diyebiliriz. Fiyatı şu an 500TL civarındadır. İşçilik ve kaliteli malzeme giderlerini düşününce gayet iyi diyebilirim. Hatta fiyat konusunda katlanır alüminyum ve plastik masaları baz alırsak çok iyi bir rakam.  Toplam 4.5 kg ağırlığı ise birçok katlanabilir masaya nazaran iyi durumda. Sedir ağacı suya karşı olan dayanıklılığının yanı sıra da hafif olması ile bilinir. Üst tabla 85 cm x 50 cm, yüksekliği ise 42.5 cm dir.

Detaylı bilgi için üretici instagram adresi @woodpeckertr

Decathlon Katlanır Kamp Masası

70 cm yüksekliğe ve 120 x 60 cm yüzeye sahip Quechua katlanır kamp masası, Decathlon’un 219.19 TL orta fiyata satış yaptığı en çok satılan ürünlerinden birisidir. 5.7  kg ağırlığa sahip bu masa, aracıyla kampa gidenlerin tercihi olabilir. İkiye katlanan yüzeyi, 4 ile 6 kişi arasında kullanıma sahip bir genişlik sunuyor. Yaklaşık 50 kg taşıma kapasitesine sahip. Kolay katlanma özelliği sayesinde çok kısa sürede kurulum sağlayabilirsiniz. Birçok ailenin katlanır kamp masası tavsiyesi olarak da belirtiği bu masa farklı tasarımlarla farklı markalarında seçenekleri arasında yer alıyor

Naturehike Katlanır Kamp Sehpası

Küçük ve büyük boy seçenekleri ile sunulan Naturhike katlanır kamp masası, öncelikle sırt çantalı kampa gidenlerin ilk tercihi diyebilirim. Küçük olan kamp masasının boyutları 380mm yüksekliğinde, yüzeyi ise 420mm x 570 mm genişliğinde. Ağırlığı ise 700Gr. Büyük boy olan kamp masası ise 520 mm yükseklik 550mm x 750mm yüzeye sahip ağırlığı ise 950 gr. Ayak kısımları alüminyum ve üst kısmı ise kumaş olan bu kamp masası katlandığında rahatlıkla sırt çantasında taşımaya uygun. Fiyatına gelecek olacaksak küçük boy kamp masası 220.00 TL civarında ortalama satış fiyatı var.

Farklı markaların benzeri ürünleri var. Fiyatlarına baktığımızda 60-70 lira civarlarında. Görsellere bakılırsa aynıya yakın. Fakat taşıma kapasitesi, ayakların bağlantı noktalarındaki sağlamlığı, ve dengesi bu tarz bir kamp masası için çok önemli. Bu tarz bir ürünü satın almadan önce mutlaka kullanıcı yorumlarına bakıp, tavsiyeleri dikkate almalısınız.

Alüminyum Katlanır Kamp Masası

Uzun zaman bu kamp masasını kullandım. Metro Market’ten satın aldığım bu kamp masası katlandıktan sonra az yer kaplamasının yanı sıra alüminyum oluşuyla hafiflik anlamında ciddi katkı sağlıyor. Koçtaş kamtlanır kamp masasını 160 TL olarak satıyor. Metro Markette ortalama satış fiyatları bu şekildeydi. 58 cm yükseklik, 58×58 cm genişliği olan kare katlanır bir masa. Toplam ağırlığı 2.1 kg. Paket içerisinde taşıma çantası var. Sırt çantalı kampa gidenler için ağırlığı sebebiyle uygun olmayabilir. Fakat araç ile gidenler için tercih edilebilir.

Evolite Katlanır Mini Kamp Masası

Sırt çantasında taşımaya uygun katlanır masa tavsiyesidir. Genişliği 43.5 cm Eni ise 31.5 cm’dir. 23cm yüksekliğe sahip bu mini katlanır masa özellikle sırt çantası ve pratik sofralar için idealdir. Evolite markası altında sunulan bu katlanır masanın üst tabanı kumaş olup az yer kaplayacak şekilde katlanmakta.

Famedall Katlanır Kamp Masası

Bu katlanır kamp masasının adına pek rastlamamış olabilirsiniz. Uzun zaman önce bir kampta yan çadırın önünde keşfetme fırsatım olmuştu. Şık bir tasarıma sahip ve 35 Kg taşıma kapasitesi ile gayet kullanışlı bir ürün. 7075 Alüminyum bacaklara sahip ve 600D su geçirmez kumaş destekli. Ürün boyutları 60x40x38.5cm . Ürün katlandıktan sonra 41.5cm x 9.5 cm gibi minimal bir yer kaplıyor. Toplam ağırlığı 0.70 kg. Sırt çantası ile kampa gidenlerin veya kamp masası çok fazla yer kaplamasın diyen herkesin tercihine uygun. 235 TL gibi ortalama bir fiyatı var. Tabi boyutlar ufaldıkça, ağırlık azaldıkça fiyatların ortalaması bu şekilde oluyor.

Naturehike Katlanır Mini Kamp Masası

Özellikle son zamanlarda popüler olan bushcraft kamp mantığına uygun bir ürün. Doğada konfor arayan bir kamp türü olduğu için, sırt çantasında çok az yer kaplayan bir ürün. Boyutlarından da anlayacağınız gibi zemine çok yakın bir kamp masası. Kurulumu pratik ve dediğim gibi çok az yer kaplıyor. 460 gr ağırlığında olan bu katlanır alüminyum alışımlı kamp masası 34.4×24.7×10.4cm boyutlarında.

Kudos Alüminyum Katlanır Kamp Masası

110cm x 70cm x 70cm ölçülere sahip ve 4.7 kg ağırlığında. Alüminyum sandalyeler arasında en dayanıklı yapıya sahip diyebilirim. Tabi fiyatı da bu sebepten olsa ki 470 TL civarında. Alt alanındaki boşluk, masayı kullanırken ferah bir alan ve rahatlık sağlıyor. Katlandıktan sonra da yine kamp sandalyelerinde olduğu gibi bir dik paketleme şeklinde. Daha önce benzeri modelleri farklı sitelerde daha uygun fiyata satılmıştı. Fakat bu tasarım Kudos markası altında satılmakta.

Funky Katlanır Kamp Masası

Özellikle ailesiyle birlikte kampa gidenler için önerebileceğim Funky markasına ait aile katlanır kamp masası. Uzunluk 120 cm x  Genişlik 60cm x Yükseklik 70 cm ölçülere sahip bu kamp masasının toplam ağırlığı 8.7 Kg. Ayak uzunlukları ayarlanabilir. Alüminyum profil kalınlığı 7.5 cm’dir. Birlikte verilen 4 adet tabure evrak çantası şeklinde kaylanan kamp masasının içine konulabiliyor. Hem pratik hem de ailesiyle birlikte kampa gidenler için kaliteli bir tercih. 380 TL civarında satış fiyatı vardır. Katlanır kamp masası tavsiyesi olarak çok sık karşımıza çıkmasa da incelemelerde dayanıklılık ve uzun süre kullanımı ile ilk sıralarda yer veriliyor diyebiliriz.

En iyi kamp sandalyeleri listesi için tıklayınız.


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın