Kamp sandalyesi diğer adıyla katlanır kamp sandalyeleri konusunda dene-yanıl dışında pek bir alternatifimiz yok gibi. İnternet üzerinde onlarca farklı markaya ait ürün olmasına rağmen, gerek konfor gerekse dayanıklılık anlamında tam performans veren katlanır sandalyeyi bulmak biraz zor. Özelikle kamp şartlarını düşürsek, toprak zemin üzerinde dengeli bir oturuş sağlanamadığı için  birçok katlanır sandalyeden tam performans beklemek imkansız diyebiliriz. Bu içerikte kamp sandalyesi tavsiye yanı sıra detaylı incelemelerini de bulacaksınız. Hangi kamp sandalyesi daha iyi? inceleme sonrası kararı siz verebilirsiniz.

Aşağıda incelemeleri bulunan ve diğer kaliteli kamp sandalyeleri güncel fiyatlarını görmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Tıklayınız.

Kamp Sandalyesi Tavsiye

Katlanır Kamp Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Kamp sandalyesi tercih ederken öncelikle kullanımı yorumlarına bakmamız şart.
  • Sadece görüntüsüne bakıp karar vermemeli ve taşıma kapasitesine mutlaka bakılmalıdır.
  • Kış şartlarında da kullanacaksanız bel kısmı fileli olan modeller tercih edilmemelidir. Keza kamp akşamlarında da fileli kamp sandalyeleri sırt bölgesini koruyamadığı için ciddi rüzgar almaktadır.
  • Kumaş kalitesi çok önemli. Taşıma kapasitesine bağlı olsa da zemine tam oturmayan ayaklar yüzünden kumaş yırtılmaları çok kısa sürede gerçekleşiyor.
  • Ağırlık ve boyut. Özellikle sırt çantası ile kampa gidenler bu duruma dikkat ediyor olsa da  araçta kaplayacağı yer ve sandalye sayısına bağlı taşıma zorluğunu göz önünde bulundurmak gerekli.

Kamp Sandalyesi, Görünüşü Aynı Markası Farklı ?

En büyük karışıklık, görünüşleri aynı ama markaları farklı olan katlanır sandalyelerden dolayı kaynaklanıyor. A markasına ait aynı görünüşe sahip katlanır sadalye ile B markasına ait katlanır sandalye arasında ağırlık farkı çok fazla olmasa da kumaş ve taşıma kapasitesinde uçurum var. Bu da özellikle 49 TL gibi ücretlere satılan katlanır sandalyelerde karşımıza çıkıyor.

Katlanır Kamp Sandalyesi Tavsiye Listesi

Kamp yapılan alan, kişinin ağırlığı ve taşıma kolaylığı gibi birçok faktör olduğundan direkt bir markayı önermek / tavsiye etmek doğru olmayacaktır. Aşağıda listelediğim markaları en çok satan, en çok tercih edilen, en kaliteli diye nitelendirmek mümkün değil.  Örneğin Bim Market katlanır sandalyesi en çok satanlar arasında yer alsa da kumaş kalitesi ve taşıma kalitesi bakımından, bizim kullanım alanlarımızda çok kısa sürede çöpe gidecektir.

Kamplarda sıkça karşıma çıkan ve/veya deneyimlediğim kamp sandalyelerini aşağıda listeledim. Tavsiye niteliğinde olmasa da kamp sandalyesi almadan önce kullanıcı olarak deneyimlerimi paylaşmam sizlere yardımcı olacaktır. kamp sandalyesi tavsiye listesi yine de tercihinizi etkileyecektir.

Funky Chair Katlanır Kamp Sandalyesi


125 Kg’a kadar taşıma kapasitesi (Taşıma kapasitesi oldukça önemli) 600D PVC kumaş kullanılmış. Yırtılmaya ve su geçirme konusunda oldukça dirençli. 16mm çapında 1mm et kalınlığında ana iskelet. (Taşıma kapasitesini belirleyen kumaştan sonraki diğer önemli etken.)Yırtılmaya karşı ek önlemler. Demir boru ve kumaş arasında ek plastik parçalar kullanılmış. Kol desteği ve bardaklık (Bİr tercih meselesi olabilir. Uzun süreli oturmalarda oldukça kullanışlı) Ağırlık 3.16 Kg (Çoğunlukla araç ile kampa gidenlere uygun. Ağırlığın sebebi iskelet yapısında demir kullanılması) Ölçüler Yükselik 80cm Derinlik 52cm Genişlik 80cm. Fiyatı bu teknik özelliklere göre oldukça iyi. Şu an 139 TL olarak satılmakta.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Preseat Kamp Sandalyesi Tavsiyesi

Preseat kamp sandalyesi fiyatları

Patentli tasarıma sahip Preseat kamp sandalyesi, metal gövde ve dayanıklı bir kumaşa sahip. 64x34x56 ölçülerine sahip bu sandalye 110 KG taşıma kapasitesine sahip. Taşıma çantası ile birlikte satılan bu kamp sandalyesinin ortalama fiyatı 199 TL. Yaz kamplarında, sahil ve düz zemine sahip her yerde kullanıma gayet uygun. Ayak yapılarının birbirine çok yakın ve dik olması orman kamplarında, özellikle yumuşak zeminde biraz rahatsız edici. Düşme tehlikesi yaratıyor ve yaklaşık 5-6 cm toprağa gömülüyor. 🙂 Bunun dışında bir sorun yok. Kurulumu pratik, kapladığı yer az ve hafif. Tercih listesinde ilk sıralarda yer alabilir.

Freecamp Penta Kamp Sandalyesi Tavsiyesi

freecamp kamp sandalyesi tavsiye

Tasarım olarak her ne kadar Preseat’a benziyor olsa da farkları belirgin. Özellikle ayak kısımları birleşik olduğu için yumuşak zeminde ayaklar 2+2 şeklinde sabit gömülüyor ve denge biraz daha sağlam hale geliyor. Freecamp Penta 47x57x68,5 ölçülere sahip ve 100 KG a kadar taşıma kapasitesi var. Kumaş yapısı yine fileli. Ortalama satış fiyatı 220.00TL civarında. Dayanıklı ve uzun süre sorun çıkarmaz gibi bire görüntüye sahip fakat fiyatını göz önüne alırsak satın almadan önce kullanıcı yorumlarına göz atmakta büyük fayda var. Daha önce deneyimlemedim ama son zamanlarda çok fazla kullanan kişiye rastlıyorum.

Nurgaz Katlanır Kamp Sandalyesi Tavsiyesi

nurgaz kamp sandalyesi tavsiyesi

Nurgaz’ın bu kamp sandalyesini sadece bir kez kısa süreli kullanma fırsatım oldu. 150 KG taşıma kapasitesine sahip  55x65x100 cm ölçülere sahip. Ağırlığı 3 KG. Klasik kamp sandalyelerine nazaran çok daha konforlu. Nurgaz katlanır kamp sandalyesi tamamen kapalı kumaşının yaz sıcağında terleteceğini düşünüyorum ama kış kamplarında avantaj sağlayacaktır. Fiyatı 300 TL. Dayanıklı olduğuna dair bir görüntüsü var. Tabi uzun süre test eden birinden daha net bilgi gerekiyor. Bana göre sorunu renk seçeneklerinin olmaması. Haki, toprak rengi gibi farklı renklerde de sunulmasını bekliyoruz. Aracıyla kampa gidenler için bir seçenek olabilir. Fakat ağıtlık ve boyutlar sırt çantalı kampçılara uygun değil. Eğer araç bagajınızda küçükse bu sandalye size kapladığı alan olarak sorun yaratabilir.

Katlanır Kamp Sandalyesi Bim

bim koçtaş metro kamp sandalyesi alınır mı

Son zamanlarda Bim Market’in kamp ürünlerine ayırdığı sayı artı. Daha önce birkaç ürününü de detaylı inceledim. Bim Katlanır Kamp Sandalyesi şu ana kadar birçok farklı çeşitler de sunuldu. Ortalama fiyatları 40 TL. Peki bim den alınan kamp sandalyesi ne kadar dayanıklı. Neredeyse Bim’in getirdiği her farklı kamp sandalyesini denedim. Fiyat olarak diğer markaların çok altında olması avantaj olsa da kısa zaman sonra çöpe gitti. Bunun en büyük sebebi ürünlerin kalitesiz olması değil taşıma kapasitelerinin düşük olması diyebiliriz. Keza kaliteyi değerlendirmeden önce Bimde satılan bu kamp sandalyelerinin fiyat performans olarak değerlendirmek gerekli. Bu yüzden konuya hiç girmeden, geçici çözüm olarak alınabilir fakat uzun vadede sizi yarı yolda bırakacaktır… 2020 Bim kamp sandalyesi için tıklayınız.

Kamp Sandalyesi A101

A101 ‘de satılan katlanır kamp sandalyeleri için de yukarıdaki benzer yorumum geçerli. Keza A101 de satılan kamp sandalyelerinin görüntü ve tarzı neredeyse aynı. kamp sandalye tavsiye listesinde benzeri ürünler vardır.

Migros Kamp Sandalyesi Touch Me Rejisör Kamp Sandalyesi

Migros’ların nerdeyse tamamında bulmak mümkün. 60 TL gibi bir ücreti var. Yine yüksek bir performans beklememek lazım görüşündeyim. Keza şu ana kadar Migros’tan aldığım Touch Me kamp sandalyeleri kısa sürede yırtıldı. Kamp ortamlarını göz önüne alırsak bu süreç normal gelebilir ama yine de fiyat performans ilişkisine bakarsak geçici çözüm için tercih edilebilir.

Decathlon Katlanabilir Kamp Sandalyesi – QUECHUA

decathon kamp sandalyesi tavsiye

110 KG’a kadar taşıma kapasitesi var. Kumaşı gayet dayanıklı.  77,5 X 20 X 17 cm boyutlarında. Decathlon kamp sandalyesinin en büyük eksisi, satın aldığınıdza koruyucu bir kılıf verilmiyor. Sandalye katlandıktan sonra üzerinde sabit olan lastikle toplu durulması sağlanıyor. Yine katlandıktan sonra taşınması için arka kısımda bir sırt askısı mevcut. Bel kısmındaki boşluk kış kamplarında dezavantaj ama yaz kampları için gayet iyi. Özellikle terleme yapmaması ve rüzgarı direkt alması bakımından yaz kamplarında büyük avantaj sağlıyor. Çok uzun zamandır kullandığım ve kamp sandalyeleri arasında en memnum kaldığım üründür. Dayanıklı ve gayet kullanışlı. Şu an ki satış fiyatı 85 TL.

Kamp Sandalyesi Tekzen

Tekzen kamp ve plaj sandalyesi satış fiyatı şu an 75 TL. İlk çıktığı zamanlarda tavsiye üzerine 4 tane aldım ve uzun süre kullandım. Tam olarak katlanmıyor. Dikdörtgen olarak katlandığı için araç bagajına yata olarak koyabilirsiniz. Araç bagajınıza göre kapladığı yer tartışılabilir ama yatay olması bana göre avantaj. Kamp ortamında kullanılması pek uygun değil. Bunun en büyük sebebi ayakları. Taşıma kapasitesi olarak Tekzen’in internet sitesinde 100-110 KG olarak belirtilmiş. Fakat 75 Kg olamama rağmen uzun süre kullanımda önce kumaş bağlantıları yırtıldı daha sonra profil iskelet esnediği için orta bağlantı çubukları düştü. Tabi bahsettiğim bu süreç kamp ortamlarında kullanım için geçerli diyebilirim. Halen bir tanesini balkonda kullanıyorum ve sorun çıkmadı.

Rejisör Katlanır Ahşap Sandalye / Koltuk

Glamping kamp sandalyesi

Tabi bunlar işin biraz keyif tarafı. Gerek kapladığı alan ve ağırlığı bakımından kamplarda çok fazla tercih edilmese de ara ara karşıma çıkıyor. Rejisör koltuklar aslında bildiğimiz katlanır klasik rejisör kamp koltuklarının ahşap olanı. Çok farkı modellerde sunulan bu ahşap rejisör koltukların ortalama fiyatı 250 – 500 TL arasında.

Ayak uzatmalı kamp sandalyesi

Görüntü olarak katlanır ayak uzatmalı kamp sandalyeleri garip gözükse de kamplarda rahatına düşkün olanların son zamanlarda tavsiye ettiği bir ürün haline geliyor. Yukarıdaki görsel de olan ayak uzatmalı kamp sandalyesi belki de bu alandaki en düşük fiyata sahip. Yaklaşık 120 TL ile başlayıp 1200 TL lere kadar yükselen katlanır ayak uzatmalı kamp sandalyeleri, konforuna düşkün olanlar için bolca tercih edilmeye başladı.

Decathlon Katlanabilir Kamp Sandalyesi – 2020

Decathlon Katlanır Kamp Sandalyesi

Decathlon’un yeni çıkardığı ve konfor anlamında oldukça iyi olan yeni kamp sandalyesi. Ayak kısımları görüntü itibariyle oturduğunuz an yıkılacakmış gibi gözükse de çok keyifli bir konfor sağlıyor. 110 kg ağırlığa kadar taşıyabiliyor. 320 TL satış fiyatı vardır. Güncel fiyat için online sayfasını ya da mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

En iyi katlanır kamp masaları listesi için tıklayınız.

Yukarı da ilettiğim tüm kamp sandalyeleri sadece kamplarda sıkça rastladığım veya kendi deneyimle fırsatı bulduğum ürünler. Türkiye’de halen fiyat ve performans açısından gözüm kapalı tavsiye ederim diyebileceğim bir sandalye bulamadım. Tabi fiyatları yaklaşık 400 TL den başlayan markaların konforu ve kalitesi zirve diyeceğimiz ürünleri var ama amaç herkesin bütçesine uygun ortalama bir ürünü sunabilmek. Maalesef yazının ilk başında da belirttiğim gibi fiyatı düşük ürünlerin birçoğunu ancak dene-yanıl yöntemi ile test edebiliyoruz. İlerleyen süreçte bu konuda gözüm kapalı önerebileceğim bir ürün olursa yazının devamına ekliyor olacağım. Doğayla kalın.

https://www.instagram.com/p/BvPVSUVA9hK/

Bir yorum yazın