Dostlar Merhaba,

Öğretmen arkadaşımız Gamze ile konuşurken birkaç okulun eksikleri hakkında bilgiler aldım.

Şırnak Uludere Ortabağ ilk ve orta öğretim okulunda bir kütüphane olmadığı,

Muş Bulanık Değirmen suyu ilk öğretim okulu ve Bitlis Benekli köyü Ortaokulu’nda  kırtasiye malzemesi ihtiyaçları gibi.

Toplanan kitapları ve kırtasiye malzemelerini okullara göndereceğimiz bir buluşma organize edelim dedik.

Etkinlik Detayı

9-10 Aralık Cumartesi günü sabahı Belgrad Ormanında daha önce çöp toplama etkinliği yaptığımız alanında buluşuyoruz.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Ne yapacağız?

Öncelikle bir birini belki de hiç tanımayan insanlar olarak buluşup, tanışacağız. Sonra da yardım etmeye muhtaç insanlar olarak çocukları sevindireceğiz.

Özellikle daha önce kamp tecrübesi olmayan, ailesi ile gelmek isteyen, çocuğu ile katılmak isteyen arkadaşları bekleriz.

Sosyal bir proje olduğu için kamp alanında yine alkol kullanımı yasaktır. Daha önceki etkinliklerde olduğu gibi bu konuya özen göstermenizi rica ederiz. 

Etkinlik alanına gelirken yanınızda kitap ve aşağıda paylaştığım kırtasiye malzemelerinden dilediğinizi getirebilirsiniz. Amacımız tek seferde bu okullara ihtiyaçlarını göndermek. Ne kadar çok kitap ve kırtasiye malzemesi getirseniz katkınız o kadar büyük olur. Kitapların yeni veya okunmuş olması önemli değil. Fakat ilk ve orta öğretim olduğu için öncelikle uygun kitaplar getirirseniz seviniriz. Bu şekilde ihtiyacı olan birkaç okul daha bilgisi var, roman vb kitapları da bu okullara bölüştüreceğiz.

Biriken tüm kitapları ve kırtasiye malzemelerini kargo ile tek seferde okula ileteceğiz.

Kırtasiye malzemesi için bir eksik listesi var fakat liste dışında da getirebilirsiniz…

Kırtasiye malzemesi eksik listesi: Renkli fon kağıdı, Grafon kağıt, Renkli eva, Oyun hamuru(20Adet), Parmak boyası(20Adet),Kırmızı kalem(20Adet), Kuru Boya(30Adet),Pastal boya(20Adet),Cetvel Takımı(20Adet),Sulu Boya(20Adet), Güzel yazı defteri(20Adet), El işi kağıdı(20Adet), Prit(20Adet), Uhu(20Adet), Makas(30adet), Defter (20Adet), Silgi(20Adet), Kalem Traş(30Adet), Tahta kalemi(30Adet), Keçeli Kalem(30Adet), Boyama Kitabı(30Adet)

Ne yapmayacağız?

Daha önce bu şekilde birçok etkinlik düzenledim. Çok fazla etkisini gördüğüm için artık daha geniş kitlelere duyurup daha çok yardıma destek olmayı amaçlıyorum. Fakat! Bu geniş kitle arasından bazen beni üzen eleştiriler geliyor. Öncelikle bilinmesi gereken şey bu projeler tamamen gönüllük prensibi içindedir..

Bu sebeple;

– Devlet neden yardım etmiyor? – Bir okula yardım edelim de diğer okullar ne olacak? – Biz boşuna mı vergi veriyoruz? – Onca iş adamı varken biz neden uğraşıyoruz -Madem kitleniz var bir firma bulun sponsor olsun göndersin -Kamp yapmak yerine para toplayıp gönderseniz vs gibi üzücü eleştirilerinizi yansıtmayın lütfen. Ben ve bu etkinliklere destek olan herkesin yegane amacı bir yerlerden duyduğumuz ihtiyaç talebini araştırıp, ürettiğimiz proje kapsamında belirlenen ihtiyaca dokunabilmek. Kamp yapmaktaki amacımız ise zaten düzenli kamp yapan bir kitlenin daha önce kamp yapmayan, kamp yapmaya korkan, ailesine kamp hayatının güzelliğini göstermek için ailesiyle gelecek arkadaşlar gibi bir kitleyi bir araya getirmek.  Arka planda elbette devlet, iş adamları, dernek ve STK lar yardımda bulunuyor ama bireyseller gönüllüler olarak boş durmak yerine bir adım atmak istiyoruz sadece..

Kargo ile ulaştırabilir miyim?

Evet. Kargoları öğretmen arkadaşımız Gamze Yıldırım veya Mehmet Derebaşı’ya gönderebilirsiniz.

Kargo öncesi arkadaşımıza ulaşıp kargo adresi ve kargo hakkında bilgi vermeniz gereklidir.

instagram sayfaları veya iletişim numaraları aşağıdaki gibidir.

Gamze Yıldırım  

0541 452 54 48

https://www.instagram.com/biryolubulunur

Mehmet Derebaşı 

0 541 676 07 11

https://www.instagram.com/hareliiadam


Etkinlik alanına ulaşım;

Navigasyon kullanıyorsanız Yandex’in navigasyonunu kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Farklı bi adrese yönlendiriyor.

Yol tarifi için tıklayınız.

İstanbul İçi:

1-Kurtkemeri Belgrad ormanı girişinden (iki giriş var. İspark olan girişten girilecek 10 TL İspark giriş ücreti vardır.) İspark girişinden sonra dümdüz devam ediyorsunuz ilk soldan giriş yapacaksınız. Soldan giriş yaptıktan sonra ileride sağ tarafta bizim pankartımızı göreceksiniz.

2-Anadolu yakasından gelecek olan arkadaşlarımız için bir kaç güzergah şansı bulunmaktadır. Beşiktaşa ulaşımı sağladıktan sonra 42t otobüsüne binerek kemerburgaz yolu durağında indikten sonra sol tarafında kalacak yokuştan düz bir şekilde yürüyebilirler. Atatürk arboretumunu geçtikten sonra sağ tarafta çıkış kapısından belgrad ormanına giriş yaparak dümdüz bir şekilde yürüyebilirler. Büfeler ve yürüyüş parkularını geçtikten sonra restoran önüne geldiklerinde sol taraftaki yoldan dümdüz yürüyecekler. 1,5 km sonra sağ tarafta girişten girdiklerinde alana ulaşımı sağlamış olacaklardır.

İstanbul Dışı:
Tem otoyolundan ikinci köprü bağlantısını izleyerek köprü geçtikten sonra sağ tarafta sarıyer – bahçeköy istikametine doğru ilerleyeceklerdir. Ardından yine kemerburgaz yolu üzerinden yolu takip edip araçlarını otoparka bırakabilirler.

Belgrad Ormanına Gelen Otobüsler Listesi:

48a Kazlıçeşmeden
48e Eminönü
48 Mecidiyeköy
48l Levent metro
48ka Arnavutköy
42T Taksim

 

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayıp form doldurulması gereklidir. 

https://goo.gl/G1DijF

5 Yorum

  1. Hatice DURSUN Cevapla

    Harika bir organizasyon ve etkinlik planlaması yapıyorsunuz. İnsanları böyle teşvik etmeniz ve bağlılık oluşturmanız harika bir olay. Hepinize teşekkür ederim. Bende gelmeye çalışacağım.

Bir yorum yazın