Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle kampımız ertelenmiştir. İçinde bulunduğumuz süreci atlattığımızda yeni tarihi belirleyeceğiz. Bu süreçte kendinize ve yakınlarınıza iyi bakın, kalabalık yerlerde kaçının, el hijyenini ihmal etmeyin. Sağlıklı günlere en kısa zamanda kavuşmak ümidiyle, 

@dogadakiyabanci

Uzun bir aradan sonra 11-12 tarihlerinde Kilyos Doğada Yaşam Okulu’nda Atölye Fest kampı tekrar sizlerle.
Bu kamp, amacı doğrultusunda bir toplu kamp değildir. Daha önceki kamplara katılanların da belirttiği gibi;
‘doğasever insanların, bilgi ve deneyim paylaşımı olan bir kampta buluşması ‘
Bu yüzden kamp için bir kişi sınırlamamız ve sayfa altında yer alan kamp kurallarımız vardır. Bu kurallara uymak, örnek olabilmemiz için önemlidir.

Tarih : 11-12 Nisan
Yer : Kilyos Doğada Yaşam Okulu
Kontenjan : 100 Kişi

Tanışma Etkinliği 

Cumartesi günü saat 10:30 da tanışma etkinliği ile Atölye Fest’e başlayacağız.

Bu etkinlikte, karşılıklı çiftler bileklerinden bağlı ipleri birkaç hamle ile nasıl çözeceğini keşfederken kampa da eğlenceli bir başlangıç da yapacak.  🙂


Deri Atölyesi

Bu atölyede aşağıda yer alan başlıkların eğitim verilecektir. Katılımcılar 1 adet deri kartlık dikimi yaparak uygulamalı eğitim alacaktır.

Deriler hakkında genel bilgi
Malzeme tanıtımı
Kalıp çıkarma ve modelleme
Delme ve dikiş
Deri Bakımı

Atölyeye katılan herkes kendine deri kartlık yapacaktır.

@kolektiftasarim


İlkel Yöntemlerle Ateş Yakma Atölyesi 

Doğada ateş yakmanın en kolay yolu çakmak kullanmak mı? Bu atölye öze dönüşün, mücadelenin ve zaferin heyecanını size aktaracak deneyimin yanı sıra arkadaşlarınıza aktarabileceğiniz bilginin kaynağını da sunacak. Uzun zamandır ilkel yaşam becerisi ve bushcraft üzerine profesyonel eğitimler sunan, alanında en başarılı isimler arasında yer alan Ulaş, bu atölyede bizlere ilek ateş yakma tekniklerini uygulamalı olarak öğretecek.

@trsurvival


Kuksa & Kaşık Atölyesi

Bu atölyede; evde kuksa ve kaşık yapımı konusunda gerekli bilgiler aktarılacak, atölye boyunca katılımcılarında katkı sağlayacağı kuksa ve kaşıklar yapılacaktır. Atölyenin amacı başlangıç ve orta seviye bilgi aktarmaktır. Bu sebeple deneyim ile birlikte soru-cevap şeklinde ilerlenecektir. Bu atölyede Ayrıca selçuklu döneminde kullanılan kündekari motifinin ahşaba işlenmesi öğretilecektir.

@iskokuluadam


Bushcraft & Hayatı İdame

Bushcraft ve Hayatı idame alanında askeri bilgi ve deneyime sahip Hakan Erdoğan doğada pusula kullanımı, ip bağlama teknikleri, ekipman seçimi, barınma ihtiyacını karşılama gibi başlıca eğitimlerle sizlerle olacaktır.

@ormanyolcusu


Bıçak Bileme

Doğada vakit geçiren, kamp yapan herkesin bir bıçağı mutlaka vardır. Peki bıçağınızın bileme ve bakımını nasıl yapıyorsunuz? Bu atölyede, evde bileme yapabileceğiniz ekipmanlar ile bileme teknikleri öğretilecek, bıçak bakımına ait bilgiler verilecektir.

@papazmehmet


Paracord Bileklik Atölyesi

Paracord ipinden bileklik yapımını öğreneceğimiz bu atölyeye katılan herkes kendi bilekliğini yapacaktır. Atölyede edineceğiniz bilgiler ile sevdiklerinize kendi emeğinizle hediye edebileceğiz kalıcı bir hobi sahibi olacaksınız.

@yagizderolur


Yenilebilir bitki ve mantarlar atölyesi

Birçok kampta bilgisinden ve deneyiminden bolca faydalandığımız Akif Hoca, bu kampta da bizlerle olacak. Bölgede bulabileceğimiz yenilebilir bitkileri bizlere öğrettikten sonra, ekipler halinde dev orman salatası ise arazi çalışması gerçekleştireceğiz.

@kecisofrasi


Ekşi Mayalı Ekmek Atölyesi 

Eğitmen Ömer Tekgül; Ekşi mayalı ekmek nedir? Nasıl yapılır gibi soruları uygulamalı olarak yanıtlayacağı bu atölye sadece kamp hayatınızı değil günlük hayatınızı da değiştirecek.

@mutfaktakiadam


Arazi çalışması – Sürüngen ve yılanlar

Birçok kamp yapanın korkulu rüyası olan sürüngenler ve yılanlar hakkında zararlı – zararsız türleri ayırt edici bilgi sahibi olacağımız. Hep birlikte arazi çalışması yapacağımız keyifli bir atölye olacaktır.

Ahmet Yasin Güler (@kolektiftasarim)


Blogger Olmak!

Sosyal medya platformlarında düzensiz ve ulaşılması zor içerikler üretiyoruz. Oysa bilgi ve deneyimimiz başkalarına örnek olmanın yanı sıra büyük faydalar da sağlayabilir. Tabi bir de işin emek kısmı var. Bu atölyede emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir platform olan blog açmak ile ilgili süreç anlatılacak. Tüm bu süreci, alanında profesyonel olan Sertaç Gülce’den öğrenecek, sorularınız ile atölyeye eşlik edebileceksiniz.

@sertacgulce @abakisensoy Dijital Klinik


Çocuklar için Boyama Atölyesi 

Doğada yapılan her aktivite çocukların hafızasında kalıcı yer edinir. Bu atölyede çocuklarınız bir yandan keyifli vakit geçirirken diğer yandan birçok atölyeye liderlik yapmış Burcu Baraner eşliğinde yaratıcılık becerileriniz zorlayacaklar.

@burcubaraner


Çocuklar için Hareket Eğitimi 

Muzipokids Kozyatağı şubesinden, eğitmen Serkan Kaba’nın gerçekleştireceği bu atölyede, çocuklarınız doğanın içinde birçok hareket etkinliğini oyunlar oynuyarak gerçekleştirecek. Çocuklarınızla birlikte siz de bu atölyenin bir parçası olmaya hazır olun 🙂

@muzipokidskozyatagi @serkankaba


Okçuluk Atölyesi 

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan okçuluğun temel kurallarını öğrenip, başlangıç seviyesi için yeterli bilgiye sahip olacağız.

Atölye sonrasında bilginin yanı sıra deneyim fırsatı da bulabileceğiniz bu atölyede yeteneğinizi keşfetme şansı bulacaksınız.

@yagizderolur


Doğada Yaratıcılık Atölyesi 

Ormanda veya sahilde bulduğumuz ağaç / taş / deniz kabuğu gibi farklı materyalleri bir araya getirerek sanatsal değere sahip harikalar ortaya çıkarmak ister misiniz? Bu atölye tam da size göre.

@yasayan_agaclar


Balta Atışı

Eğitimlerin yanı sıra eğlenceyi de unutmuyoruz. Gün içerisinde belirli aralıklarla açılacak olan balta atış standımızda arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçireğinizi düşünüyorum 🙂

@atolyeorsan @kolektifatolye


Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Çadır Kiralama -Uyku tulumu & Mat
  • Çadırı olmayanlar için 2 kişilik çadır ve tek kişilk uyku tulumu kiralanmaktadır. Bu hizmeti @dogadayasamokulu sağlamaktadır.
 • Etkinlik öncesinde ve etkinlik esnasında kişisel harcamalarınız
  • Yiyecek ve içecek alışverişleriniz

Etkinlik Kuralları

 • İlgili atölyeler kamp tarihine kadar değişiklik gösterebilir/iptal edilebilir/yeni atölyeler eklenebilir.
 • Etkinlik için etkinlik öncesinde iletişim ve yardımlaşma için WhatsApp grupları kurulmaktadır. Bu gruba katılmak istiyorsanız  @atolyefest instagram hesabı DM üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Bu etkinliğimizde müzik gece 00:00’dan sonra müzik kapatılır ve edilecek sohbet ses seviyesi rahatsız etmeyecek seviyede tutulması gerekmektedir.
 • Alanda alkol kullanımı yasaktır.
 • Kampın amacı insanlara hobi kazandırmak, örnek olmak ve duyarlılık yaratmaktır. Etkinlik esnasında istenilmeyen ve uygun olmayan hareketleri sergilemekten kaçınılmalıdır.
 • Etkinlik esnasında gerçekleşecek fotoğraf çekimleri ve video çekimleri  Doğadaki Yabancı ve Atolyefest hesabında yayınlanacaktır. Bu fotoğraflarda veya videolarda bulunmak istemeyenler, özellikle talep edebilir veya bulunan fotoğraf video açısı dışında kalacak şekilde etkinliklerden faydalanabilir.
 • Amacımız doğa sever, hobi edinmek isteyen, kamp ve doğa hayatına dair bilgi paylaşımlarının olduğu bir etkinlik içinde paydaş sağlanmasıdır. Kar amacından daha çok gider paylaşımlı bir etkinlik diyebiliriz. Kurallara uyulması, bu alanda örnek olabilmemiz için her katılımcının önemle dikkat etmesi gereken bir durumdur.
 • Kamp kurallarına uygun olmayan davranışlarda Doğadaki Yabancı (Emrah Koçer) ve Doğada Yaşam Okulu personeli  uyarı yapabilir, kişilerin uyarılara uymaması durumunda alandan ayrılmasını talep edebilir.
 • Kamp ile ilgili 100 kişilik katılım sınırımız vardır. Bu katılım sınıra atölyeleri gerçekleştiren ve özel davetliler dahil değildir.

Kamp Sonunda çekiliş yapılacaktır. Çekiliş için belirlenen hediyeler aşağıdaki gibidir.

(Kamp gününe kadar çekiliş listesine yeni hediyeler eklenecektir. )

 • Toker Deri 2 Kanat Deri ( 4 parça şeklinde 4 ayrı kişiye verilecektir.)
 • Deri Hobi Deri başlangıç seti
 • Akbülbül Metal Katlanır Kamp Küreği Seti
 • Kolektif Tasarım 5 Adet 6 gözlü deri cüzdan
 • Gökçelik Soba 3 adet kamp&mangal sobası
 • Efeactic Morakniv kamp bıçakları

Soru – Cevap

Tuvalet var mı?
Evet kamp alanında kadın-erkek ayrı tuvaletler bulunuyor.

Telefon ve internet çekiyor mu?
Evet çekiyor.

Elektrik var mı? 
Kamp alanını içerisinde bulunan tesiste elektrik bulunmaktadır. Çadır alanında elektrik yoktur.

Yemek nasıl olacak? 
Herkes kendi yiyeceğini getirmelidir. Ancak kamp alanı işletmesinde de yiyecek satışı bulunmaktadır.

Alanda kendi ateşimi yakabilir miyim?
Bölge korunaklı ve güzel bir bölge olduğu için sadece belirtilen alanlarda ateş yakmak serbesttir. Mangal vs ile yeme içme ihtiyacınız için ateş yakabilirsiniz. (Doğada Yaşam Okulu personeli uygun görmediği ateşlerin söndürülmesini talep edebilir ya da güvenli hale getirilmesi konusunda uyarı yapabilir. )

Çocuğumla kampa gelebilir miyim?
Kesinlikle evet. Kamp alanında çocuklu aile sayısına göre ayrı bir bölüm oluşturabilir. Keza 00:00 dan itibaren müzik ve yüksek sesli sohbet yasaktır.

Tek başıma katılabilir miyim? 
İlk kamptan bu yana özellikle tek katılımcıları destekliyoruz. Bu kampların amaçlarından bir tanesi de kamp ve doğa hayatına saygılı, bilinçli doğaseverleri bir araya getirmek. Bu yüzden yalnızlık çekmeyeceğinize eminiz.

Evcil hayvanım ile gelebilir miyim? 
Kamp alanı oldukça geniştir. Katılımcılar doğa ve hayvan sevgisi bilincine sahip insanlardır. Katılımız bizi mutlu eder.

Bir Önceki Deri Kampımıza Ait Videomuz

Bir yorum yazın