Kamp yapanların, özellikle bushcraft ile ilgilenenlerin kamplarda sarı deri eldiven kullandığını görüyoruz. Bushcraft deri eldiven başlığında da satılan dana derisi eldivenlerin maliyeti ve satış rakamları gerçekten çok yüksek. Özellikle sosyal medya paylaşımlarında Crud markasına ait olan dana derisi erkek eldivenlerini görüyoruz. Yaklaşık 900 lira civarında olan Crud eldivenler bana göre biraz sosyal medya pazarlaması. Elbette arka planda, çoğu aşaması el yapımı olan bu emeğin fiyatını değerlendirmek bana düşmez. Sadece fotoğraflarda çıksın ihtiyacı karşılayacak daha uygun eldivenler varken bu tarz bir yatırım bana göre pahalı.

Daha önce n11 den aldığım ısıya dayanıklı eldiven 4-5 kullanım sonra yırtıldı. Aliexpress üzerinden sipariş verdiğim ilk outdoor deri erkek eldiveni ise yaklaşık 40 gün sonra geldi ve M boy seçtiğim için çok büyüktü. Bir sonraki siparişimde ise eldiven yırtık geldiği için para iadesi istediğimde kargoyu geri yollamam gerektiği vs süreç sonrası vazgeçtim. Bu tarz kamp ekipmanı sayılacak ürünleri almadan önce mutlaka kullanıcı deneyimlerine göz atmak lazım.

Bu konuda ki önerim @kolektiftasarim .Ürünlerini kontrol ederek, kullanım kolaylığı sağlayacak aksesuarlarla ve kişiselleştirme olanağı ile sunuyor. Keza uzun yıllardır tanıdığım ve birçok ekipmanını kullandığım için gönül rahatlığı ile önerebiliyorum.

Satın almış olduğunuz deri eldiven çok açık renkli mi?

İlk bakışta satın almış olduğunuz dana derisi eldiven, sosyal medyada paylaşılan fotoğraflardaki gibi değil diyebilirsiniz. Bunun başlıca iki nedeni var. İlk sebebi; deri kullandıkça eskimiş görüntüsü alır. Diğer sebebi ise üzerine sürülen bakım kremidir.

Aşağıdaki fotoğrafta ilk kullanım öncesi deri bakım kremi sürülmüş ve deri bakım kremi sürülmemiş deri eldivenleri görüyorsunuz.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Deri Bakım Kremi Nasıl Yapılır?

Birçok yerde düşük fiyatlı satılsa da deri bakım kremlerini evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bu karışımın içinde balmumu zeytinyağı ve destekleyici yağlar vardır.

Deri Bakım Kremi Hazırlanışı

Bir kap için yarım çay bardağı zeytinyağı döküp kısık ateşte kısa süre ısıtıyoruz. Daha sonra için yaklaşık 1 yemek kaşığı balmumu ekliyoruz. (Aktarlarda küp şekilde satılır. Yaklaşık 3 küp şekere denk gelecek şekilde) Bal mumu eriyip zeytinyağı ile karıştıktan sonra içine sarı kantaron yağı ilave ediyorum. Bu destek yağı deriye daha koyu bir renk katacaktır. Bu sebeple ölçü tamamen size bağlı. Ne kadar çok ilave ederseniz koyuluk oranı artacaktır. Destek yağı olarak Hindistan cevizi yağı vb de ekleyebilirsiniz. Karışım soğuduktan sonra krem haline gelecektir. Bu kremi direkt deriye sürebilirsiniz.

Özellikle bal mumu deri eldivene su kaydırıcı bir özellik verecektir. Kampalarda çok avantajlı bir durumdur. Birçok kişi bu karışım yerine direkt bak mumunu ısı tabancası ya da ev imkanları ile fön makinasını tutup bal mumunu eriterek sürüyor. Bu da çok geçerli bir yöntemdir fakat yukarıda belirttiğim karışım ayrıca deriyi besleyeceği için daha uzun süre daha dayanıklı tutacaktır.

Deriye Dair Soru – Cevap


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın