Kamp ve diğer doğa aktivitelerimde kullanmak için outdoor pantolon arayışım hiç bitmeyecek sanırdım. Dayanıklı ve uzun süre kullanıma uygun olması için özellikle dağcılık ve diğer zorlu koşullar için üretim yapan birçok firmanın pantolonlarını inceledim. Fiyat ve performans önemliydi tabi. Marmot Highland Softshell Pantolon birçok ihtiyacıma karşılık verdi. Tabi fiyat kısmı da önemli. Eğer bütçenize uygunsa detaylı incelemek gerekli.

Marmot Highland Softshell Pantolon Tavsiye

Marmot Higland modeli, kumaşı sayesinde suyun kaymasını engelliyor ve UV ışınlarına karşı koruma sağlıyor.  Her ne kadar ince yapılı kumaşı yazlık bir model imajı verse de içlikler ile desteklendiğinde kış kamplarında da sizin yanınızda. Marmot’un dağcılık konusunda köklü bir geçmişi olduğunu bildiğim için ürettiği tüm ekipmanlar gözü kapalı tercih edilecek seviyede olduğundan emindim.

Deneyim Notları Daha Önemli

Teknik vs özellikleri ile bir ekipmanı anlatmak yerine tecrübelerimle paylaşma noktasında ısrarcıyım. Yaklaşık 6 aydır kullandığım bu pantolonu yaz ve kış şartlarında deneyimledim. Özellikle orman kampları yapan biri olarak aşınma, yırtılma gibi konularda şikayetçi olacağımı düşünürken şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Her ne kadar kış mevsimi için uygun olmasa da Bolu Aladağ kampında gün içindeki sıcaklık -9 dereceyken, basit bir içlik ile üşümeden ve ıslanmadan kampı tamamlama yardımcı oldu.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Esnek kumaşı gün içindeki hareket kabiliyetini artırıyor ki bu çok önemli bir detay. Kamp alanındaki koşuşturma, gün içindeki yürüyüşler ve aktivitelerde esnek kumaş yapısı tercihi etkileyen bir durum.

Diz ve kalça kısımlarında kullanılan destekleyici yamalar, aşınmaları engellemek için yeterli.

Su geçirmezliği üst seviyelerde olmasına rağmen, kanyon vs yürüyüşü sonrasında hızlı kuruması her mevsim ve şarta uygunluğunu gösteriyor.

Özellikle orman kamplarındaki yürüyüşlerimde diken vs takılması sonucu kumaşa zarar vereceği düşüncesindeydim. Tabi işin gerçeği, üretim amacı dışında gibi kalan bu kullanımlar sonrası da bir sorun yaşamadım. Tabi uzun vade pantolonu kullanmak istiyorsanız bu tarz orman içi yürüyüşlerde tozluk kullanımı şart.

Fiyatı konusunda ilk bakışta biraz tereddüt ettirse de muadillerini incelediğinizde, dayanıklılık ve uzun süre kullanımını göz önüne alırsak gayet iyi.

Teknik özellikleri

Kullanılan Malzeme:

Softshell Çift Örgü 50% Naylon, 43% Polyester, 7% Elastan
Yalıtım Malzemesi: Regular Fit
Ağırlık:
499 gr

Ürün Özellikleri

Blue Sign onaylı kumaş
Orta ağırlıkta Esnek Performanslı çift dikişli kumaş.
Ultraviyole Koruma Faktörü (UPF) 50
Aşınmaya dayanıklı kumaş
Polyester fitilli esnek panellerle sağlamlaştırılmış.
Hızlı kurur
Devamlı suya dayanıklı Apre (DWR)
Hareket kabiliyetini arttırmak için esnek kumaş
Fermuarlı yan cepler ve arka cep
Desteklenmiş kıvrım yeri
DriClime® İç bel kuşağı konforu arttırır
Ayar kordonu

Ürünün güncel fiyatını görmek ve tedarik etmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.kutupayisi.com/urun/marmot-highland-erkek-softshell-pantolon

***Marmot Türkiye distribütörü Kutup Ayısı Outdoor

2 Yorum

    • maalesef üst seğmen spor malzemeleri bizlerim alım koşullarına göre çok pahalı. Örneğin decathlon da satılan başlangıç ve orta segment ekipman fiyatları alınabilir seviyede iken Avrupa decathlon mağazalarında satılan üst segment ekipmanlar çok pahalı. Kwza bu sebeple Türkiye ye çok nadir ileri seviye olan ekipmanlarını getiriyorlar. Decathlon un kamp pantolonu olarak Avrupa’da satasıyı ileri seviye benzeri bir ürünü var 600 TL civarına denk geliyor. Outdoor pantolon konusunda halen hem fiyat hem de performans olarak bizleri karşılayacak ürünü ben de bulamadım 🙁

Bir yorum yazın