Guruss Mangal Kayseri’de üretim yapan yerli bir firmadır. Firma mangal ve barbekü alanında ürün kalitesi ve düşük fiyatları ile çok kısa sırada ön plana çıktı. Kullanım anında markanın düşündüğü pratik eklentiler ve özellikler, birçok ihtiyacı karşılayacak seviyelerde. Öncelikle Guruss 75 cm ile ilgili bilgiler vermeden önce, uzun süredir taşıması kolay olan Guruss Go&Grill modelini kullandığımı ve ciddi anlamda memnun kaldığımı belirtmek isterim. Yaklaşık 1 senelik kullanım sonrası herhangi bir deforme dahi yaşamadan kullanmaya devam ediyorum. Ürün kalitesi, performansı ile kesinlikle Guruss markasının tüm ürünlerini tavsiye ederim. 55 cm lik boyutlara sahip olan Go&Grill modeli yetersiz kaldığı için Guruss CG-075 modeli olan 75 CM lik ızgaraya geçiş yaptım.

Guruss Tam Set Aksesuar ve İnceleme Videosu

Öncelikle neden Guruss 75 cm ?

Teknik özelliklerine birazdan daha detaylı değineceğim fakat, bir barbekü / mangaldan daha fazlasını bekleyenler için Guruss Mangal 75 cm en ideal tercih olacaktır. İç hacminin genişliği sadece et, köfte, balık, tavuk gibi ürünlerin pişirilmesinin yanı sıra doğal fırın olarak kullanıma imkan veriyor. Yani açık havada pizza, pide, güveç gibi yemeklerde hazırlamak istiyorsanız Guruss 75 cm tam size göre.

Guruss Mangal’ın en çok tercih edilen ürünü olan Guruss CG-075 yani Guruss 75 cm olan barbekü modelini teras, bahçe ve tüm açık alan etkinliklerinizde tercih edebilirsiniz. 37 kg ağırlığı her ne kadar zorlayıcı gözükse de sürekli kullanım ve farklı yemek arayışları için en ideal modeldir. Guruss 75 cm katlanan bir yapıya sahip olmasa da ayak kısımlarında bulunan 4 adet vidayı sökerek binek bir aracın bagajında taşımaya olanak sağlıyor. Özellikle kalabalık etkinliklerde aracımda taşıyorum. Yine de kullanım amacı bahçe, teras gibi sabit alanlar olduğunu hatırlatmak isterim.

guruss 75 cm

Guruss 75 Cm Tam Set Paket İçeriği

 • Guruss 75 Cm Barbekü
 • 1 Adet koruyucu kılıf
 • 1 adet şef önlüğü
 • 1 adet döküm ızgara
 • 1 adet Volkanik taş ızgara
 • 2 Adet tutuşturma bacası
 • 3 adet tel ızgara

guruss mangal tavsiye ve inceleme

Guruss Mangal Aksesuar İnceleme

 • Koruyucu kılıf

Su geçirmez özelliğe sahip koruyucu kılıf sayesinde, mangalınızı sürekli olarak terasınızda ya da bahçenizde muhafaza edebilirsiniz.

 • Şef Önlüğü

pişirme anında yağ vb lekelerden korunmak için kullanmanızda fayda var. Siyah renkli, kullanım anında rahatsız etmeyen bir kumaşa sahip.

 • Döküm ızgara

75 cm olan ızgaranızın üzerine koyabilir aynı anda döküm ve diğer ızgaranızı kullanabilirsiniz.

 • Volkanik taş

Direkt üzerinde pişirme işlemi yapabileceğiniz gibi ızgaranın sağ veya sol köşesinde hafif ateşe maruz bırakacak şekilde, pişen ürünleri servis etmeden önce sıcak bekletmek, ısıya dayanıklı bir eldiven ve alt muhafaza ile (kendiniz temin etmelisiniz)  direkt servis etmekte kullanabilirsiniz.

 • Tutuşturma bacası

Başlangıçta çok fazla ihtiyaç değil gibi gözükse de hayat kurtaran bir çözümdür. Çok kısa sürede kömürlerinizi mangala hazırlamanıza imkan sağlıyor. Boyutlarından dolayı tek adet kömür tutuşturma bacası ihtiyacınızı karşılamayabilir. Eğer 2 ya da 3 kişilik standart bir pişirme yapacaksanız tek kömür bacası yeterli olacaktır.

 • Tel ızgara

Paket içerisinden çıkan ve yüksek ısıya dayanıklı tel ızgaralar.

Guruss 75 cm Özellikler

 • 600 derece ısıya dayanaklı gövde
 • Isı göstergeli ve baca çıkışlı kapak
 • Elektrostatik toz boyalı ayaklar
 • Taşıma kolaylığı sağlayan tekerlekler
 • Hareketli dinlendirme ızgarası
 • Ateş ile ızgara arasındaki mesafeyi ayarlayan asansör görevli mekanizma
 • 75 cm lik geniş ğişirme alanı ( yaklaşık 2 kg et belirtilmiş olsa da daha sıkı düzen ile çok daha fazlasını almaktadır.)
 • Açılır kapanır çift malzeme tezgahı

Guruss 75 cm Kurulum

Paket içeriğinde çıkan kurulum kitapçığı ile kurulumu oldukça basit. Ayak kısmını renk kodları ile bir araya getirip alt taşıma ızgarası sonrası mangalı monte ediyoruz. Daha sonra alt kısmında bulunan kurulum vidalarını takıp ana kurulumu tamamlıyor, kapak tutma kulpu, taşıma tezgahları ve bacayı yerlerine takıyoruz. Tek kişi ile guruss 75 cm olan modelin kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Sadece ayak kurulumdan sonra mangalı yerine monte etmek için detsek almanızda fayda var. (ağırlığı sebebiyle)

Kurum videosu yakında eklenecektir.

Guruss 75 cm Tavsiye ve Yorum

Ürünü UPS kargo şubesinden direkt teslim aldım. Herhangi bir darbe sonucu eğilmez ya da deformasyon oluşmamıştı. Ürünü almadan önce internet yorumlarına ve şikayetlerine baktığımda sadece bir yorumda kargo taşınması sırasında ufak bir eğilme olduğu yazmaktaydı. Bu riski en aza indirmek adına şube teslimi istedim. Fakat bunun dışında herhangi bir olumsuz yoruma denk gelmedim.

Guruss 75 cm olan modeli özellikle kalabalık gruplar için tavsiye ederim. Pişirme kapasitesinin yanı sıra dinlendirme bölümü ve kolaylık sağlayan tezgahları ile kullanıcı dostu bir üründür.

Guruss Mangal’ı tercih etmemdeki  en büyük neden toplu kamplarda ortak kullanıma açık profesyonel bir alan oluşturmaktı. Kullanıcı yorumları ve uzun süredir kullandığım farklı modelinin verdiği güven ile kesinlikle tavsiye edebiliyorum.

Guruss 75 cm ürün fiyatı şu an N11 üzerinde 1489.00 TL. Barbekü + yan ürünlerin toplam fiyatı gerçekten çok iyi. Sadece su geçirmez barbekü kılıf ücreti 90 TL den, döküm ızgara 150TL den başlarken Guruss 75 cm toplam fiyatı, ürününü kalitesini de baz alınca kaçırılmayacak bir fırsat.


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın