Gümüşhane kent ormanı kamp yapılır mı? sorusunun yanıtıyla birlikte birçok bilgiye yer vereceğiz. Normalde Gümüşhane kent ormanı mangal sevenlerin ve doğa gezisine çıkmak isteyenlerin tercihi gibi gözükse de son zamanlarda kampçıların uğrak yerleri arasında.

Gümüşhane Kent Ormanı Nerede

Gümüşhane merkeze 3.5 km uzaklıkta bulunan kent ormanı Çamlıca Mahallesi Kızılköy mevkisinde bulunuyor.

Gümüşhane Kent Ormanı Nasıl Gidilir?

Merkeze 3.5 km uzaklıkta bulunan ormana kendi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi 13, 19, 24 numaralı toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. (bu bilgi iletilmiş olsa da içeriği hazırlayan arkadaşımız toplu ulaşım seçeneği olmadığını iletmiştir. Taksi ile gidilebilir. Taksi ile 30 TL gibi bir ücret tutuyor. )

Kent Ormanı Kamp Ücreti Nedir?

Ücretli, çadır başı 20 Tl civarı ücret alınıyor. Ancak konuşularak indirim sağlanabilir.

Çocuklu Aileler İçin Kampa Uygun Mu?

Wc imkanı vs Gümüşhane Kent Ormanı çocuklu aileler için uygundur.

Alışveriş İmkanı

Kent ormanının kendi restoran işletmesi mevcut daha çok mangal semaver üzerine ürünler var ancak harici bir büfe bulunmuyor.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Yer Ateşi Yakılıyor Mu?

İşletmeci doğaya zarar verdiği ve kötü görüntü bıraktığı için yer ateşine izin vermiyor. Fakat size sağladığı mangal altlıkları üzerinde isterseniz yemeklik ateş, isterseniz daha büyük ısınma ateşi yakabilirsiniz. Alandaki istediğiniz her kuru odunu kullanabilirsiniz.

Tuvalet ve Duş İmkanı Var Mı?

Alanda lavabo mevcut. Son gittiğimde geceleri ışık problemi vardı. Ancak gayet temizdi.

Gümüşhane Kent Ormanı Yaban Hayatı

Çok nadirde olsa dağ tarafından yabani hayvan inebiliyor ancak bu genelde kış dönemlerinde işletme kapalıyken olan bir durum. Biz gittiğimizde gece tilki görmüştük etrafta biraz dolaşıp daha sonra uzaklaştı.

Çadır Kampı İçin Zemin Durumu Nasıl?

Özellikle çadırlar için hazırlanmış bir zemin yok ancak eterafta bolca üstü kapalı banklar bulunuyor. İşletme bunların yanındaki çimlik yada toprak alana çadır kurmanıza izin veriyor.

Çevre Temizliği Nasıl?

Etrafa çöp bırakmamamız konusunda özellikle uyarılmıştık ve zaten yanımızda her zaman bulundurduğumuz çöp torbalarına koyduğumuz çöpleri hemen çıkışta bulunan konteynerlerin içine atmıştık. Çevrede sizin getirdiğiniz çöpler haricinde çöp görmek de mümkün değil.

Gümüşhane Kent Ormanı Aktivite

Gümüşhane kentine tepeden bakan bir pozisyonda bulunan ormanda bir çok farklı yürüyüş parkuru mevcut. Özellikle çok bilinen, adı duyulan bir şelale yahut deresi olamamasına rağmen Gümüşhane çevresinde her bir kaç km de bir akan bir su yolu yada şelale bulmak gayet mümkün. Tepede konumunu aldığı için manzarası açık ve doğal güzelliklere sahip bir çok farklı alan bulabilirsiniz.

Gümüşhane Kent Ormanı Yorum

Kent ormanına ilk gittiğimizde güzel karşılandık. İşletmede bulunan hizmetler ve etraftaki doğal güzellikler hakkında bilgi verildi. Zaten her yerde bulunan tabelalar sayesinde kolay kolay yönünüzü şaşırmıyorsunuz. Çevre koşullarından bahsettiğimiz ve istediğimiz gibi bir çadır kurma alanına yönlendirildik. Çadırları ekipmanları yerleştirdikten sonra tesis sahibi tarafından ziyaret edilerek ihtiyacımız olup olmadığı soruldu. İstersek etrafı gezerken odun toplayabileceğimiz istersek biraz aşağıda bulunan tesisten yararlanabileceğimiz söylendi. Herhangi bir ihtiyaç halinde özellikle çocuklu ailelerle yapılan kamplarda yakında bir tesis bulunması gayet güzel bir imkan. Etrafta bulunan bir çok farklı yol var isterseniz ufak çaplı bir tırmanış yaparak isterseniz geniş yürüyüş yollarından etrafı gezebilir ormanın içlerine dalabilirsiniz. Tesiste bulunan atla tur atıp fotoğraf çektirmek de mümkün. Ateş yakmak istendiğinde hem yere kalıcı bir zarar vermemek için hemde doğal güzellikleri bozmamak için bize 4 adet altlık verildi ve üstünde ateş yakabileceğimiz söylendi. Gece ufak misafirleriniz olabiliyor. Biz etrafımızda dolaşan anne bir tilkiyle karşılaştık, bize mesafesini koruyarak biraz izledikten sonra kendi yoluna devam etti. Yalnız bir gecelik bir kamp olduğu için çok fazla deneyim yaşayamadım ancak ilerleyen zamanlarda tekrar gitme fırsatım olduğunda eklemelerde bulunacağım.

Bir yorum yazın