Doğa aktivitelerinde modern çözümler çoğu zaman hayat kurtarıcı roller üstlenebilir. En iyi navigasyonlu saat modelleri yön bulmanın yanı sıra barındırdığı diğer özellikler sayesinde doğada size bir danışman gibi destek verecektir. Tabi bu modeller arasından tercih yaparken bütçenize en uygun fiyatlı navigasyonlu saati araştırmanızda fayda var.

Navigasyonlu Akıllı Saat Modelleri

Satın alabileceğiniz birçok farklı marka ve model varken tercih oldukça zorlaşıyor. Özellikle reklam politikası neredeyse hiç olmayan bilinmedik saat markaları beklenen performansı verir mi kaygısıyla hiç tercih edilmiyor. Tabi bir de işin aliexpress boyutu var. Bu tarz sitelerce onlarca farklı navigasyonlu saat çok uygun fiyata satılmakta. Bunlardan bir tanesini satın alıp deneyimledim. Detaylarına aşağıdaki navigasyonlu saat modelleri listesinde yer verdim. Ürün kıyaslama amaçlı bir sıralama yapılamamıştır. Tamamen rastgele ürünler sıralanmıştır. Seçenekler arasında kendinize uygun modeli daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Garmin Fenix 6

En iyi navigasyonlu saat modelleri

1.3 inç ekran boyutuna sahip, önceki fenix modellere nazaran %17 daha büyük olan fenix 6 üst segment modellerden biridir. Navigasyon özelliğinin yanı sıra bilekten nabız ölçme özelliği, doğa faaliyetlerinde oldukça önemli bir destekçi olabilir. Yine içinde barındırdığı birçok farklı spor özelliği sayesinde aktivite sırasında ve sonrasında ulaşabileceğiniz raporları oluşturur. Fiyatı 5 Bin TL civarıdır. (Güncel fiyatı için ilgili ürünün distribütörüne veya diğer satış kanallarına göz atabilirsiniz .)

Suunto Ambit 3 Peak

suunto navigasyon gps saat

Boyut ve tasarım olarak en çok sevdiğim navigasyonlu saat modellerinden biri diyebilirim. GPS ve bilekten nabız özelliğinin yer aldığı suunto ambit 3 peak, uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor. İphone ve ipad kullanıyorsanız telefonunuzu saatinize bağladıktan sonra gelen çağır sms ve sosyal medya mesajlarınıza bağlantı sağlama özelliği ise oldukça güzel bir seçenek olduğunu gösteriyor. Yine diğer bir çok modelde olduğu gibi farklı spor modlarıda mevcut. Ortalama satış fiyatı 3 bin TL civarı. (Güncel fiyatı için ilgili ürünün distribütörüne veya diğer satış kanallarına göz atabilirsiniz .)

Casio WSD F-20 Protrek

casio en iyi navigasyolu saat modelleri

Casio protrek birkaç farklı model barındırmakta. Özellikle sosyal medyada veya ünlü outdoor hesaplarında sık karşımıza çıkmasa da navigayson ve diğer birçok özelliği barındıran, outdoor faaliyetlerine uygun seçeneklerden birisi. 57,7 mm kasa çapına, ekran boyutuna sahiptir. GPS, Pusula, kronometre, pusula, takvim, baramoterik basınç, dünya saati gibi birçok özelliği vardır. Satış fiyatı 2.500 TL civarıdır. (Güncel fiyatı için ilgili ürünün distribütörüne veya diğer satış kanallarına göz atabilirsiniz .)

Suunto Travers Alpha

suunto en iyi saat modeli

Topografik haritalarla rota planma, rota izleme rota yüksekliği gibi GPS alanında yeterli bilgi sunan Suunto Travers Alpha yine bu markanın çok tercih edilen modellerinden biri. 75 gr ağırlığa sahip 50 x 50 x 15mm ölçülere sahiptir. Ekran camı safir kristal, kordon malzemesi ise tekstildir. Doğada oldukça işe yarayan barometre, kronometre, hava durumu ve fırtına alarmı gibi birçok özelliği barındırıyor. 4 bin Tl civarında satış fiyatı vardır. (Güncel fiyatı için ilgili ürünün distribütörüne veya diğer satış kanallarına göz atabilirsiniz .)

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Garmin İnstinct Tactical

garmin en iyi navigasyolu saat modeli

Garmin’in tactical isimle satışa sunduğu bu akıllı saat navigasyon vs gps sistemini oldukça üst düzey kullanıma izin veriyor. ABD askerlerinin standartlarına göre üretilmiştir. 100 mt suya dayanıklı, kimyasal olarak güçlendirilmiş gece görüşüne sahip ekran, çok sayıda global navigasyon uydu sistemlerini destekleyen ve yine birçok spor aktivitelerini barındıran özelliklere sahip. Ortalama satış fiyatı 3 bin TL (Güncel fiyatı için ilgili ürünün distribütörüne veya diğer satış kanallarına göz atabilirsiniz .)

Casio G Shock

casio güneş enerjili saat

Casio G Shock altında birçok farklı modeli barındırıyor olsa da doğa faaliyetlerinde en kapsamlı ve doğaya en uyumlu modeli Casio G-Shock Rangeman, güneş enerjisi destekli GPS özelliği sunuyor. Tek bir şarj ile 33 saat GPS desteği veriyor ve bataryası 4 saat güneş ışığı altında kaldığında 1 saat ek GPS desteği sunuyor. Acil durumlarda fazlasıyla işinize yaracak bu özelliğin yanı sıra özel şarj istasyonu ile evinizde kablosuz şarja izin veriyor. Safir kristal cam, 20 bar su geçirmezlik ve -20 santigrat derecede çalışmaya izin veriyor. 4.500 TL civarında satış fiyatına sahip olabilirsiniz. (Güncel fiyatı için ilgili ürünün distribütörüne veya diğer satış kanallarına göz atabilirsiniz .)

Garmin Fenix 3 HR

garmin fenix 3 en iyi gps saat modeli

GPS konusunda en güvenilir markalardan biri olan Garmin’in, fenix modellerinde bir dönem en çok tercih edilen ürünü fenix 3 HR olmuştu. Sıfır modeline ulaşmak artık zor olsa da bana göre boyut, ağırlık ve özellik olarak navigasyonlu saat modelleri arasında fazlasıyla iyi. 100 Mt su geçirmezlik, 50 saat Ultratrac modunda pil ömrü, (gps modunda 20 saat, akıllı saat modunda 3 hafta) Yine bana göre en önemli özelliklerden biri olan bilekten nabız ölçümü mevcut. Yenilenmiş modelleri farklı alışveriş sitelerinde sıfır olarak satılmaktadır. 3 Bin TL civarındadır. Fakat bu saati tercih ederseniz temiz olan ikinci el olarak bakmanızda fayda var.

Huawei Watch GT 2

Birçok alanda üretim yapan Huawei, daha çok telefon modelleri ile akılda kalıyor olsa da bu akıllı saatinde durumu biraz değiştirmiş. Hem şehir hayatına hem de doğa sporları alanında birçok özelliği barındırıyor. Yüksek batarya gücü standart modda yaklaşık 2 hafta sorunsuz hizmet ediyor. Spor modlarındaki raporlamaları sayesinde iç ve dış aktivitelerde size koçluk edecektir. Yine bilekten nabız ölçümü ve GPS özelliği sayesinde kamplarda ve doğada bizler için yeterlilik barındırıyor. Android telefonunuz ile bağlantısını sağladınızda uyku izleme, stres izleme çağrı ve sms yanıtlama imkanı sağlıyor. Satış fiyatı 1.400 TL (Güncel fiyatı için ilgili ürünün distribütörüne veya diğer satış kanallarına göz atabilirsiniz .)

Xiaomi Amazfit Stratos 3

19 farklı spor dalında incelem özelliği sunan Xiaomi Amazfit Stratos 3, 14 günlük ultra dayanım modu ile birkaç farklı özelliği ile kullanım süresi sunuyor. Direkt navigasyon özelliği olmasa da GPS özelliği sayesinde rota oluşturup, rotanın takibine imkan sağlıyor. Kamp hayatının dışında şehir hayatında da aktif kullanıma imkan veriyor. Kablosuz müzik dinleme, kalp ritmi ölçme, uyku takibi gibi özellikleri barındırıyor. 1.000 TL satış fiyatı ile de oldukça uygun akıllı saat modelleri arasında yerini almış. (Güncel fiyatı için ilgili ürünün distribütörüne veya diğer satış kanallarına göz atabilirsiniz .)

Xiaomi Amazfit T-Rex

akıllı saat en iyi navigasyon saat modelleri

GPS üzerinden takibe izin verse da navigasyon özelliği yok. Listede yer vermemdeki amaç kamp ve doğa faaliyetlerine dayanıklı ve birçok özelliği barındırıyor olması. Asşırı sıcak ve soğuya dayanıklı, (+65 * -65) 14 farklı spor modu, bilekten nabız ölçümü, 240 saat varan pil ömrü hava durumu tahmini.

Makibes BR2 (Aliexpress)

en ucuz en iyi navigasyonlu saat modelleri

Yabancı satış sitelerinde çok fazla navigasyon, gps ve bilekten nabız ölçen özellikleri barındıran saatlere rastlamışsınızdır. Tabi ülkemizde satışı ve garantisi olan teknolojik ürünleri bile birebir görmeden, incelemeden almaya çalışırken Çin’den bir ürün sipariş etmek tam anlamıyla kumar diyebiliriz. Buna rağmen 300 TL + vergiler şeklinde satın aldığım bu model oldukça başarılı. Tabi satın almadan önce aliexpress müşteri yorumlarına dikkatlice baktım. Birçok kullanıcıdan olumlu yanıt geldiği için satın alma sürecini başlattım. Şimdi gelelim fiyat performans kısmına. Tabi tam anlamıyla bir beklentim de yoktur. Nabız ölçeri tam doğru çalışmıyor olsa da doğruya çok yakın (Buna farklı bir saat nabız ölçeri ile kıyaslayarak ulaştım. ) GPS sistemi ise oldukça yeterli geldi. Kırıntı takip sistemi de cihazda yer alıyor ama uzun masafede deneme imkanı olmadı. Çok doğru sonuç vereceğini açıkcası düşünmüyorum. Diğer özelliklerde ise pek sıkıntı yok. Açıkçası bu fiyata beklentimin üzerinde yeterlilik sundu. Tabi dolar kuru kaynaklı şu anki satış fiyatı biraz yüksek. Ürünü Aliexpress üzerinden ismi ile aratarak bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın