DD Hammocks tarplarının en büyük serisi 4 x4 serisidir. Başlangıçta 4×4 bir tarpın kamplarda çok büyük olacağını düşünmüştüm ve 3×3 olan modeli aldım. Fakat özellikle kamp çadırınız ve oturma alanın tamamını kaplaması açısında 3×3 boyutlara sahip bir tarp çok yetersiz kaldı. dd tarp 4×4 olan tarpınızı ilk kez kullanacaksanız yine gözünüzü büyük gelebilir. Kurulum tamamladıktan sonra çadır ve oturma alanını tamamen kaplaması özellikle yağmurlu havalarda çok büyük avantaj sağlıyor. Yoğun yağmurda çadırın etrafından pek ayrılamadığımızı düşünürsek ciddi bir alan avantajı sağlıyor.

dd tarp 4x4

DD Tarp Özellikleri

  • 4M x 4M boyutlarında
  • 1.350 g ağırlığında. (İpler ve kazıklar hariç)
  • 19 bağlantı noktası
  • 3000 mm su geçirmez 190T polyester kumaş

Bu tarpı almadan önce okuduğum bir çok inceleme yazısında dikkatimi çeken en önemli konu 19 takviyeli bağlantı noktası olmuştu. Bu bağlantı noktaları tarpı çok farklı şekilde kullanmanıza olanak sağlıyor. Örneğin bağlantı noktalarını kullanarak tarpınızı çadır haline getirebilir ya da hamağınızın üstünü kaplayacak bir güneşlik. Farklı kurumları denemek isteyenler için tavsiyem 4×4 modelini almaları. 3×3 tarp bu bağlantı destekli kurulumlar için biraz ufak kalabilir.

dd hammock tarp
www.instagram.com/dayoltay

Ağırlığı diğer benzeri tarplara göre biraz fazla. Tabi bunun sebebi dd tarp 4×4 olan model tercihi kaynaklı. Eğer sadece sırt çantanız ile kampa gidiyorsanız dd tarp 3×3 olan modeli tercih etmenizde ağırlık açısında fayda var.

3000 mm 190T polyester kumaşı güneşi ve yağmuru engellemek adına fazlasıyla yeterli. En büyük sıkıntısı ince olması. Bu incelik ağırlıktan dolayı ciddi bir kazanç sağlıyor olsa da en ufak bir kıvılcım dahi tarpın zarar görmesine sebep oluyor. Kullanım anında dikkat etmek şart.

Ben DD Tarpı önce İngiltere Amazon üzerinden satın alıp, İngiltere’de yaşayan bir tanıdığımın adres bilgisine istedim. Daha sonra kendisi İstanbul’a geldiğinde elden teslim etti. Fiyatı 310 TL ye geldi. Direkt Türkiye adres bilgisi paylaştığınızda kargo ücreti ve vergi eklenecek. (Son kanuna göre yurt dışı siparişlerinde vergi, kargo teslim anında tahsil edilmektedir.) Fiyat karşılaştırması yaparak seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Doğayla Kalın


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın