Bursa, kamp yapmayı sevenler için en güzel rotalara ve kamp alanlarına sahip illerimizden bir tanesi. Özellikle doğası geçmişten bugüne korunan (korunmaya çalışılan) alanlarıyla doğa severleri kendine çekiyor. Bursa Uludağ Çobankaya kamp alanı, ailesiyle kamp yapmak isteyenleri de kendine çeken, düzenli bir yerleşime sahip.

Çobankaya Kamp Alanı İnceleme

Çobankaya kamp alanını Bursa’da yaşayan ve alana defalarca kamp için giden Oğuz Öğren ile soru cevap şeklinde inceleyeceğiz.

Çobankaya Kamp Ücreti Nedir?

Kış dönemlerinde faaliyet olmayan Uludağ kamp alanı giriş ücreti sadece yazın alınmaktadır.

Çobankaya Kamp Alanına Ulaşım

Kendi aracınız ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kamp alanına teleferik veya minibüs ile ulaşım imkanı da var.

Çobankaya Kamp Alanı Aileler İçin Uygun mu?

Evet. Bu kamp alanı Çobankaya aile kampı olarak da anılıyor. Tuvalet imkanı vs de var.

Çobankaya Kamp Alışveriş İmkanı

10 dakika yürüme mesafesinde bir market var yaz aylarında kamp alanında ufak bir bakkal açık oluyor ama fiyat marketten biraz daha pahalı ve aranan bir çok şey olmuyor. Bu sebeple kampa gitmeden önce alışveriş listenizdeki birçok eksiğinizi almanızda fayda var.

Çobankaya Kamp Alanı Yer Ateşi

Ücretli veya ücretsiz her alanda yer ateşi yakılmasını mecbur kalmadıkça onaylamıyoruz. Ormanlık alan içerisinde odun toplayabilirsiniz.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Tuvalet ve Banyo İmkanı

Ormanlık alanda kamp yapacaksanız tuvalet yok. Ana kamp alanı içinde tuvaletler bulunuyor.

Çobankaya Kamp Alanı Telefon Çekiyor mu?

Bursa Uludağ Çobankaya Kamp Alanı tamamında telefon çekmiyor. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntısı yok.

Yaban Hayvanı Riski Var Mı?

Evet. Doğal bir alana sahip olduğu için yaban hayvanı riski de var. Bu konuda dikkatli olmak gerekli. Şu ana kadar herhangi bir olay yaşanmamış olmamasına rağmen yine de tedbirli olmak gerekli.

Zemin Durumu

Genelde Çim ve toprak alan var. Çobankaya kamp alanına giderken orman içi kamp yapmayı planlıyorsanız toprak zemine uygun matlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın.

Çevre Temizliği

Herkes kendi çöpünü toplasa daha temiz olacak. Özellikle orman içine kampa gelenlerin doğaya saygılı olmalarını, çöplerini hatta diğer çöpleri de toplamalarını örnek olma açısında önemle öneririm.

Çobankaya Kamp Alanı Aktivite

Çadır kampı dışında bir gözlem noktası ve yürüyüş parkuru var. Buralarda oldukça keyifli vakit geçirdikten sonra yakında bulunan şelale yürüyüşü ile kampı tamamlayabilirisniz.

Uludağ çobankaya kamp alanı

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı Yorum

Genelde buranın dışında ormanlık alanda izin çerçevesinde kaldığım için içerisi ile ilgili sadece duyumlarım var. Gerçi ormandan bir farkı yok güvenlik ve WC olarak artıları var ve yaz döneminde açık bir bakkalı var. Tavsiye ederim.

Diğer kamp alanları incelemesi için: Kamp Yerleri

Bir yorum yazın