Bim Aktüelde yerini alan ve Bim Market raflarında 30 Ekim tarihinden itibaren satışa sunulacak olan Contigo termos, fiyatıyla ilgili oldukça dikkat çekse de markayı bilmeyenler tarafından soru işaretiyle karşılandı. Bim Contigo termos alınır mı? Bu sorunun yanıtını Contigo termosu detaylı inceleyerek sizlere vermiş olacağım.

Uygun fiyatlı termos alternatifleri için Tıklayınız.

Contigo Hangi Ülkenin?

Contigo termos ABD markasıdır. Aslında yıllarca amazon gibi satış platformları üzerinde bolca karşımıza çıkan ve ortalama ücretiyle birçok kişinin satın alıp, deneyimlerini paylaştığı bir ürün. Türkiye’de Contigo Termos modelleri yaygın olarak kullanılmasa da özellikle kahve mugları ve su termosları oldukça tercih ediliyor. Contigo mug modellerinde Autoseal, su şişelerindeyse Autospout denilen yöntemleri kullanmaktadır.

Contigo Autoseal

Contigo tarafından patentli olan Autoseal sistemi, mug kapağını açmadan tek elle kullanmanıza olanak sağlıyor. Yudumlamak için kapağın ön kısmında yani içme kısmının altında bulunan düğmeye basmanız yeterli. Tüm ürünlerinde %100 dökülmez ve sızdırmaz bir yapıya sahip.Ayrıca kapak tam açılmadığı için içerideki ısı kaybını en aza indirir.

Contigo Autospout

Contigo su şişeleri yani mataralarında kullanılan bir sistem. Yine bir düğme yardımıyla ağızlık kısmını açmanızı, suyun akışını sağlamanıza yarıyor. Bu sistem %100 sızdırmaz ve dökülmez bir yapıya sahip olmasının yanı sıra yine ısı kaybını engellemek için oldukça önemli.

Bim Contigo Termos Alınır mı?

Bim Marketlerde 30 Ekim’den itibaren satışa sunulacak iki farklı Contigo termos modeli var. 1200 ml tutma kulplu Contigo Termos ve 740 ml ister termos ister mug olarak değerlendirdiğimiz Contigo termos. Her iki termos da Contigo Türkiye Distribütörü tarafından 2 yıl garantili olarak sunulmaktadır. Bu garantinin sızdırmazlık ve ısı kaybı üzerine olduğunu hatırlatırım. Yani Bim Contigo Termos alacaklar buna dikkat etmeli. Fakat uzun zamandır bu termosu kullananların yorumlarına bakacak olursanız çok fazla eksi not aldığını söylemek imkansız.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Bim Contigo Termos

Contigo Termos 1.2 Litre Özellikleri

 • Çift katmanlı çelik yapı
 • 360 derece akış sağlayabilen iç kapak
 • Slikon üst gövde
 • Vakumlu yalıtım teknolojisi (iki çelik duvar arası hava boşluğu)
 • 36 saat sıcak 60 saat soğuk tutabilme
 • Katlanabilir tutma kulpu
 • Yalıtımlı dış kapak. Bardak olarak kullanılabilir.
 • BPA içermez

Contigo 1200 ml termosun özellikleri, kamplarda ve doğada güvenle kullanabileceğimiz artılarla dolu. Ağırlığı 789 g ve 33cm yüksekliğe sahip olması da oldukça iyi bir avantaj.

Contigo Termal 740 ml Özellikleri

 • Çift katmanlı çelik yapı
 • 360 derece akış sağlayabilen iç kapak
 • Slikon üst gövde
 • Vakumlu yalıtım teknolojisi (iki çelik duvar arası hava boşluğu)
 • 30 saat sıcak 45 saat soğuk tutabilme
 • Yalıtımlı dış kapak. Bardak olarak kullanılabilir
 • BPA içermez

Teknik özellikleri bakımından Bim Contigo termoslar arasında büyük farklar yok. Sadece ısı tutma süreleri, boyutu, hacmi ve tutma kulpu. Yani tamamen sizlerin tercihine kalmış bir durum. Özellikle termosunu çantasında taşımak isteyenler için kulpsuz olan modeller daha iyi olabilir.

Bim Contigo Termos Kaliteli mi?

Marka değer konuna göre çok detaylı bir karşılaştırma yapmak mümkün değil. Fakat uzun zamandır Contigo Termos ve Stanley Termos kullanan biri olarak her iki termostan da oldukça memnun odluğumu belirtebilirim. Stanley’in 1 lt ve 1.3 litre modellerini kullandım. Contigo Termos olarak da mug olan bir modelini kullanıyorum. Yani her iki termos da farklı bir teknik özellik sunuyor. Stanley Termos ile ilgili memnuniyetimi daha önceki içeriklerimde paylaşmıştım. Aşağıda görseline yer verdiğim Contigo termos da sıcak tutma, sızdırmazlık ve dayanıklılık alanında uzun vade kullanımda benden tam not almayı başardı.

Bim Contigo Termos Fiyatı

Belki de en önemli konuyu en sona bıraktım. Contigo Termos 1200 ml fiyatı birçok farklı sitede ortalama 499 TL olarak satılmakta. Contigo Termos 740 ml termos fiyatı da ortalama 399 TL başlangıç fiyatı ile satış saylarında yer alıyor. Bim Market Contigo fiyatlarını neredeyse %50 indirimli sunmuş. Daha önce Stanley markası termoslar içinde bu indirim oranlarına yakın bir fiyat sunmuştu. Bu termos da aynı ilgiyi çeker mi bilmiyorum ama Bim Contigo Termos almak isteyenler biraz erken saatlerde bim mağazalarına giderse ürün bulabilir.

Contigo Termos Fiyatları

Bim Türkiye’nin kendi sayfasında yayınladığı ve termosun genel görüntülerine yer verdiği videou izleyebilirsiniz.

Bir yorum yazın