Aygaz Mini Ocak, 2 kg olan ve uygun fiyatıyla kamp mutfağına hızlı bir giriş yaptı diyebilirim. Özel tasarıma sahip kamp ocağı, mini Aygaz kamp tüpüne güvenli bir şekilde oturtup, direkt kullanmanıza olanak sağlıyor. Özellikle devrilme riskine karşı geniş bir çember yapısına sahip olması güzel bir avantaj. Aygaz mini kamp ocağının alt kısmında bulunan plastik kısım, kısa sürede erimeye başlar algısı yaratıyor olsa da tüm materyaller yanmaz ve yanmaya karşı dayanıklı malzemelerden oluşturulmuş. Ateşin çıktığı kısım yani brülör, rüzgara karşı dayanıklı ve yüksek sıcaklığı ulaşmanızı sağlayacak şekilde üretilmiş. Yine alt kısımda bulunan çakmak sayesinde, ek bir kaynağa ihtiyaç duymadan otomatik olarak tüpün ateşlemesini gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm tüplerde hologramlı bir kapak kullanılıyor. Bunun amacı kamp tüpünü ilk kullananın siz olduğunu gösterebilmek. Yani satın aldığınız Aygaz kamp tüpü, harici bir doldurma kaynağından değil, Aygaz’ın resmi dolum istasyonlarından size ulaşıyor. Yine alt tarafında bulunan karekodu okutarak, tüpün gerekli testlerden geçtiğini görebilirsiniz. Aygaz kamp ocağını evinizde de kullanabilmeniz için mutfak ocağına dedantör ile bağlanabilen valf bulunuyor. Buna pek ihtiyacımız olacağı sanmıyorum ama varlığı da rahatsız edici bir durum değil.

Aygaz Mini Ocak

Aygaz Mini ocağı her ne kadar diğer kamp ocaklarına göre daha büyük ve fazla yer kaplıyor olsa da fiyat performans ile değerlendirdiğimizde, aracıyla kampa gidenlere rahatça tavsiye edebilirim.

Aygaz kamp ocağı yakın zamanda kamp yapanlar arasında popüler hale gelecek gibi. Fakat fiyat noktasında standart Aygaz tüplerle arasında büyük bir fark var.  Aygaz güvenlik üzerine daha fazla yoğunlaşmış, standart mutfak ocaklarına da bağlantı özelliği eklemiş, görsel anlamda normal tüplerine nazaran yapıyı biraz daha değiştirmiş ve ocak kısmını dış etkinlikler için tasarlamış. Bu fiyat farkı tercihi mutlaka etkileyecektir. Tabi Aygaz Mini’yi fiyat bakımından kamp tüpleri ile kıyasladığımız fiyat çok uygun. Bu noktada ise boyut ve ağırlık tercihi etkileyecektir.

Aygaz’ın kamp ocağını biraz daha detaylı inceleyelim.

aygaz mini

Aygaz Mini Kamp Ocağı Kullanım Süresi

Sanırım bizleri ilgilendiren en önemli başlık bu. Yanımızda taşıyabileceğimiz kartuşların en büyük boyu 450Gr dır. Uzun süreli kamplar için yeterli olsa da sanırım herkes, benim gibi kartuşun bitmemesi için tasarruf sağlayacağı alternatiflere yöneliyordur. Aygaz kamp tüpü 15 saat 20 dakika kullanım süresi sağlıyor. Tabi bu süreyi etkileyen en önemli faktör ortam sıcaklığı. 15 saat 20 dakikalık bu test, 20 derece ortam sıcaklığında sağlanmış. Yani yaz kampları için bu süre geçerli. Kış kamplarında,soğuk havanın etkisiyle bu süre biraz daha azalacaktır.

Aygaz, mini kamp tüpünü tanıtırken ‘artırılmış güvenlik özellikleri’ cümlesini kullanıyor. Bu cümleyi neden özellikle belirttiklerini biraz kıyasladım ve ortaya çıkan sonuç;

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

 • Diğer kamp kartuşlarını yeniden doldurmak için yurt dışından getirilen bir aparat kullanılıyor. Bu durum, daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi hem yasal değil hem de riskli. Aygaz mini kamp tüpünü kapak kısmını hologramlı bir etiket ile korumuş ve ilk kullanımın yani yeniden doldurulmadığını size ifade ediyor. Bence önemli bir konu hakkında güzel bir tedbir almış. Yine hemen altında bulunan karekod ile de tüm testlerden geçtiğini, güvenilir bir ürün olduğunu size garanti ediyor.
 • Piknik tüplerinde en büyük sorun rüzgarın ateşi söndürme etkisi ve ocak üstündeki tencerenin, çaydanlığın devrilme riski. Aygaz mini kamp tüpünü devrilmeye karşı daha dayanıklı bir tasarım ile sunuyor. Alt kısmında bulunan çember geniş ve dengeyi oldukça rahat sağlıyor. Rüzgar sorununun büyük kısmını, belirttiğim gibi brülör ile çözmüş.

aygaz mini fiyat

Şu an için Aygaz mini kamp ocağını sadece İstanbul, İzmir Aydın, Bursa, Denizli, Düzce, Edirne, Isparta, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalavo’da belirlenmiş bayiilerinde bulabiliyorsunuz. Yakın zamanda Türkiye geneli satışları başlatacağı bilgisi mevcut.

Aygaz Mini Kamp Tüpü Fiyatları

Aygaz mini kamp tüpü ve Aygaz mini kamp ocağı başlığı altında ayrı ayrı olarak satılmakta. Aygaz mini kamp tüpü fiyatı 60.00TL, (depozito + Gaz Bedeli)

Aygaz mini kamp tüpü dolum bedeli 30.00 TL dir.

Aygaz kamp ocağı fiyatı 99.00TL. Mini kamp tüpü ve kamp ocağını birlikte almak isterseniz şu an kampanyalı bir fiyatı var 124 TL.

Belirtilen satış fiyatları ve kullanım süresi kampçılar için ciddi bir tasarruf sağlayacağa benziyor. Tabi 2 KG lık ağırlığı sırt çantasıyla kampa gidenler için sıkıntılı olsa da aracıyla kampa gidenler için güzel bir seçenek halinde.

Tavsiye kısmına gelecek olursak, ağırlığı ve boyutu sebebiyle sırt çantası ile kampa gidenlere tavsiye edemiyor olsam da araç ile kampa gidenler için kesinlikle tavsiye edebilirim.

Tabi tavsiye noktasında 2 KG lık kamp tüpünü bir şekilde taşırız diyorsanız sırt çantalı kampçılar içinde tavsiyem olur 🙂

Aygaz mini kamp Tüpünü satın almak isteyenler Aygaz’ın Play Store da yer alan Aygaz Mobil uygulamasını indirebilir. Bu uygulamada güncel fiyat bilgileri ile aygaz kamp ocağını satın alabiliyor olmamızın yanı sıra, Aygaz kamp ocağını satın alabileceğiniz konumunuza en yakın bayilerin listesi sunulmaktadır.

Doğayla Kalın


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

5 Yorum

 1. İyi de çoğu evde olan (benim evimdede olan) normal bir piknik tüp ve ocak ikilisinden bir farkı yokki bunun. Daha şekil duruyor evet ama arabayla taşıyosun zaten. Çok pahalı ve ağır. Buna neden para verilsinki anlam veremedim.

  • Normal Aygaz Tüpleri 3 kg üzerinde sanırım. Belirttiğim gibi sırt çantalı biri için taşıması imkansıza yakın. Fakat aracınızla gidiyorsanız fiyat açısından mantıklı. Yani kartuşlarla kıyasladığımızda ciddi bir fiyat farkı oluşuyor. Görüntü bakımından evet şık ama aslında kamp için ilgilendiren kısmı fiyat diyebiliriz özetle.

   • Hayır normal piknik tüpleri de 2kg sadece dış görünümünü değiştirmişler kullanımını artırmak amaçlı başka da bir artı yanı yok. Piknik Tüpü adını Kamp Tüpü halinde isimlendirmişler. Bir konuda inceleme yapıyorsanız konuyu araştırmanız gerekmez mi? İnsanlar yazılanları referans alarak online alışverişler yapıyorlar. Sizin yaptığınız sadece Aygaz reklamı olmuş bence başlığı inceleme değil de tanıtım şeklinde değiştirseniz insanları da yanıltmamış olursunuz.

    • İlk olarak bu içerikten Aygaz’ın haberi yok. Sosyal medya hesabımdan takip ediyorsanız eğer reklam almıyorum. Reklam aldıysam da firma reklam şartlarını yerini getirip reklam vermiştir diyorum.(reklam şartı adıma temaya 10 fidan bağışı yapmak.)

     Gelelim inceleme konusuna. Piknik tüpü ile aynı ürün mü? Boyut olarak zaten çok küçüktür vs demedim. Aracıyla kampa giğdenler kullanabilir dedim. Genel yapısı bombeli değil daha dik. Bu yüzden kapladığı yer daha az. Neden Aygaz Mini kamp ürünüdür dedim? Çünkü ocak kısmında rüzgara dirençli bir yapı var. Devrilme olasılığı normal Aygaz tüplerine göre daha düşük. Üst yapısı zemin tam düz olmasa da kaydırmaya karşı dirençli, gibi artılar. Piknik tüpü ile de kampa gidebilirsiniz. Bunda bir sorun yok. Sadece bu ürün genel kamp tüplerinde olan veya harici desteklenen özellikleri barındırıyor. Kamp derken dağcılık demiyorum. Aracıyla kampa gidenler vurgulaması yapıyorum. Aygaz mini gerek fiyat gerek performans olarak daha mantıklı diyorum. 450 Gr bir kartuşun ücreti ile 2 kg lık bir Aygaz Mini fiyat olarak kıyaslanabilir. Standart kamp tüplerinde rüzgar kesmek için ek aparat almak lazımken ki bu aparat 80-90 TL değerinde. Bunda gerek yok. Bu kıyaslanabilir. Yakıtın yani bütan propan karışımın verdiği performans kıyaslanabilir. Fakat boyut kıyaslamaz. Siz olayın boyutu kısmındasınız. Fakat 450 Gr en büyük kamp tüpü ile 2 kg lık bir kamp tüpünü zaten aynı boyutlardadır diye düşünmek hata.

 2. Ben kartuşlu ocağı mi sattim ve bundan aldım performans olarak çok iyi ve kartuş fiyatları çok yüksek Aygaz daha fazla performansı var ben araba ile giden arkadaşlara tavsiye ederim evet piknik tüpü de aynı işi görüyor ama küçüklüğü bakımından kullanışlı

Bir yorum yazın