Kamp yapmaya yeni başlayanlar ekipman önerisi istediklerinde; çadır, uyku tulumu ve mat gibi temel ihtiyaçların yanı sıra mutlaka bir trekking bot önerisinde bulunurum. Asolo Fugitive deneyimlediğim ve hem doğa hayatında hem de şehir hayatında tavsiye edebileceğim bir outdoor bottur.

Asolo Fugitive tavsiye

Asolo Fugitive İnceleme

Neredeyse her mevsimde ve her arazide Asolo Fugitive Gora Tex modelini kullanıyorum. Üzeri 1.8mm suya dayanıklı deri ile kaplı ve gora tex astarı sayesinde su geçirmez, nefes alabilir bir yüzeye sahip. Ayak bileğini tamamen sardığı için olası kazalarda ayak burkulmalarına karşı tam koruma sağlıyor. İç tabanı şok emici EVA malzemesi tarafından destekli oluşu uzun yürüyüşlerde ciddi bir konfor sağlamakta. 690 gr ağırlığa sahip bu botlar günlük kullanım içinde gayet ideal seviyede.

Asolo Fugitive bor inceleme

Dayanıklılık, performans ve konfor açısından kesinlikle tavsiye edeceğim bir model. Özellikle orman kamplarında yapılan uzun yürüyüşlerde gora tex astarın farkını ciddi şekilde hissediyorsunuz. Nefes alan ve su geçirmez olan bu astar, neredeyse ayaklarınızın hiç terlememesine olanak sağlıyor. Orman kampları dışında da tüm doğa yürüyüşlerinde beklentinizi karşılayacak bir bot.

Asolo bot su geçiriyor mu?

Neredeyse her trekking botu almak isteyen kişinin sorduğu bu sorunun cevabı; her bot uzun vade kullanımdan sonra su geçirir. Özellikle kar suyunu. Bu tarz botların bakımını her kullanımdan sonra yapmalı ve kesinlikle ıslak, nemli olarak bırakmamalısınız. Botlarınızı soba/kalorifer yakınında kesinlikle kurutmamalı, araba bagajında uzun süre nemli tutmamalısınız. Bakımı yapılan bot çok uzun süre size sorunsuz eşlik edecektir. Hatta birçok ayakkabıcıdan temin edebileceğiniz su geçirmesini engelleyen spreyler kullanabilirsiniz. Doğru kullanım ve düzenli bakım ile gora-tex özelliğine sahip bu tarz botlar kesinlikle su geçirmez.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Aşağıdaki fotoğraflarda da gördüğünüz gibi, kullanım hatası botların su geçirmesine sebep olur 🙂

[envira-gallery id=”2129″]

Asolo adı henüz Türkiye’de çok fazla yaygınlaşmamış olsa da birçok bilinen markaya kıyasla kalitesi çok üstte. 1946 yılında İtalya’da kurulan Asolo, ağırlıkla dağcılık ve doğa yürüyüşlerinde kullanılmak üzere üretim yapmaktadır.

Doğayla kalın…

Asolo markasının Fugitive ve diğer ürünlerini Türkiye distribütörü olan Kutup Ayısı’nın internet sayfasından satın alabilir veya inceleyebilirsiniz.

www.kutupayisi.com


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Bir yorum yazın