Yaz bitmeden önce sessiz sakin bir yer arayışım sırasında İnstagram hesabım üzerinden paylaştığım story sonrası önerilen Alanya İncekum Orman Kampı, oldukça keyif alarak tamamladığım bir deniz kampı oldu. Antalya kamp alanları arasında yaptığım araştırmada özellikle yüksek fiyatları ve tıkış tıkış çadır alanları yüzünden kamp yeri seçmekte oldukça zorlanmıştım.

Alanya İncekum Orman Kampı Nerede?

Antalya Alanya Avsallar Belediyesi sınırları içinde olan İncekum plajını kapsayan alan içerisindedir. Alanya’dan Manavgat istikametine doğru giderken 24km sonra Avsallar tabelasını göreceksiniz. İncekum Tabiat Parkı tabelasından sola döndüğünüzde giriş kapısına ulaşıyorusuz.

Alanya İncekum Orman Kampı Fiyatları

Kamp alanına günlük giriş veya kamp olarak giriş yapabiliyorsunuz. Günübirlik girişler için araç başına 8 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Kamp için günlük 32 TL ödeme yaptım. Fakat bu kişi başı ücret değil. Çadır başı ücret. Fakat sezonda günlük 35 TL olarak ücret almaktalar.

Alan İçerisindeki Kiralama Bedelleri

Plaj kısmında şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti veriliyor. Her ikisi için günlük 15 TL lik bir ücret talep edilmekte. Yine kamp bölümlerinize özel buzdolabı kiralayabilirsiniz. Küçük buzdolapları günlük 20 TL, büyük buzdolaplarıysa 30 TL. Elektrik için bir ücret talep edilmiyor. Fakat her kamp bölümü içerisinde priz olmadığı için mutlaka yanınızda üçlü priz getirin.

Alanya İncekum Orman Kampı Fiyatları

İncekum Plajı Mangal Yakılıyor mu?

Alan içerisinde yer ateşi yakmak yasak. Çam ormanına sahip olduğu için riskli bir bölge. Gün içerisinde görevliler salan içerisinde sürekli dolaşıyor. Fakat mangalınız varsa mangal üzerinde ateş yakabilirsiniz. Yine de ateş yakarken doğayı riske atacak bir hata yapmamak için gerekli özveriyi göstermenizi rica ederim.

Alanya İncekum Tabiat Parkı Kamp Düzeni

Kamp alanı 4 ayrı kısmıa ayrılmış durumda. Giriş kısmının hemen sol tarafında bulunan alanda bekar olarak kampa gelenler için ayrılmış bir alan mevcut. Bu alanın sol tarafına doğru ilerlediğimizda karavan ile gelenler için bir bölüm mevcut. Biraz ilerisindeyse aileler için ayrılmış bir alan. Dördüncü olan ve bu alanlara daha uzakta kalan kısım günübirlikçiler için ayrılmış. Bu durumun en güzel yanı kamp yapanların üzerini kaplayan bir mangal dumanı olmaması.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Kamp çadırları için kare şeklinde bölümler mevcut. Bir çadır için bulunana alan oldukça yeterli büyüklükte.

Alanya İncekum Orman Kampı Tuvaletler ve Duşlar

Kampa gelmeden önce Alanya İncekum Orman Kampı için birçok yorumda tuvaletler hakkında olumsuz yorumlar okumuştum. Sanırım sezonun biraz dışında geldiğim için (Eylül ayı içinde) tuvalet ve duşlarda hiç bir sorun olmadığını gördüm . Gayet temizler ve günde yaklaşık 4-5 kez temizleniyorlar. Duşlarla ilgili yapılan yorumlarsa gayet yerinde olmuş. Sıcak su seviyesi yeterli değil. Ilık bir su akıyor. Gerçi çok fazla üşütmese de yeterli değil.

İncekum Plajı

Plaj alanı oldukça büyük fakat kayalık yapısı yüzünden iki ayrı bölümde denize girebiliyorsunuz. Plaj büyük oranda ince çakıllardan oluşmakta. Aynı şekilde denizin ön kısmıda bu şekilde. Biraz ilerledikçe ufak kayalıklar var. Gelmeden önce mutlaka deniz ayakkabınızı yanınıza almayı unutmayın. Plajın son kısmında kayalıklardan oluşan bir iskele var. Oldukça güzel bir manzaraya sahip bu iskelede biraz vakit geçirmenizi tavsiye ederim. Eğer balık tutma merakınız varsa oltanızı unutmayın.

Bir yorum yazın