Kaz dağlarının harika doğasında kamp yapmak isteyen birçok kişi sosyal medya sayesinde Akaleos kamp alanını keşfediyor. Alana gitmeden önce İnternetten araştırma yapıp tavsiyelere bakmak isterseniz özellikle google yorumlarında Akaleos kamp alanı olarak yüzlerce olumlu ve olumsuz yorumlar mevcut. Özellikle yaşanan iki olaydan sonra çok ciddi tepkiler almış. İçeriğin son kısmında bu tepkileri ve yaşanan kayıtlı olayı sizlerle de paylaşacağım.

akaleos kamp nerede
İlgili görsel google maps üzerinden alınmıştır

Kaz Dağları Akaleos Kamp

Kaz dağları Türkiye’nin oksijen seviyesi en yüksek yeri. Doğal alanların yanı sıra bölgede kamping alanları ve mesire yerleri de mevcut. Bu alanlara giden insanların eşsiz doğa güzelliklerine sahip çıkıp Kaz Dağlarına zarar vermemesini önemle rica ederim. Mitolojide İda Dağları olarak geçen Kaz Dağları günübirlik veya kamp yapmak için en ideal alanlardan biri. Sonsuz yeşil ve onlarca mitolojik hikayenin sahibi olan Kaz Dağlarına, doğa sever insanların hayran olmadan dönmesi pek mümkün değil gibi. Kaz dağları kamp alanları kaz dağları milli parkı ve özel kamp alanları seçenekleri ile sunuluyor. Huzur veren doğasında ağırlıkla yoga, plates kamplarıyla adını duyuran birçok kamp alanı da var.  Kamp için öncelikle, Kaz Dağları Milli Parkları ziyaret etmek isteyen varsa ilk belirtmem gerek konu ateş konusundaki hassasiyettir. Kesinlikle yer ateşi yakmıyorsunuz. Kaz Dağlarında Sarıkız, Baba Tepesi ve Karataş zirveleri bulunmaktadır. Rehber olmadan bu zirve noktalarına tırmanış yasaktır. Milli park içerisinde her yerde kamp yapmak veya karavan ile konaklamak mümkün değil, daha önceden belirlenen alanlar için girişte bulunan görevliler ile görüşebilirsiniz. (Net bilgi olmamasına rağmen paylaşmak isterim; Milli park içerisinde yaban hayatını tehlikeye atmamak adına kamp yasaklanmıştır. Net bilgi değil, telefon ile ulaşmaya çalıştım ama aynıt alamadım. Yakın zamanda ziyaret eden biri yorum olarak net bilgiyi verirse çok seviniriz.)

Kaz Dağları Görülmesi Gereken Yerler

 • Kaz Dağları Milli Parkı
 • Sarıkız Türbesi
 • Ağlayan Şelale
 • Hasanboğuldu Şelalesi
 • Sütüven Şelalesi
 • Şahinderesi Kanyonu
 • Mıhlı Çayı (mesire alanı)
 • Başdeğirmen Köprüsü

Kaz dağları kamping alanları

 • Hızır Kamp
 • Akaleos Kamp
 • Çamlaraltı kamp
 • Endes Kamp
 • Kuzgun Kamp

Kamp dışında onlarca bungalov veya otel seçeneği de mevcut

Akaleos Kamp Hakkında

Sosyal medya hesabım üzerinden Akaleos kamp alanı ile ilgili deneyimlerini paylaşmak isteyen bir takipçim üzerine ben de araştırma yaparak olumlu ve olumsuz yorumlara göz atmak istedim. Sonrasında içeriğe konu olan bu şikayetleri de sizlere aktarmak gereksinimi duydum. İlgili şikayetlerden sonra bir gelişme var mı ?Akaelos kamp alanı bu şikayetleri göz önüne alarak bir cevap verdi mi? Doğruluğunu ya da yanlışlığını kabul etti mi? Maalesef bu sorunların yanıtlarını bulamadım ve eğer bu içeriği okuduktan sonra Akaleos kamp alanı yanıt vermek isterlerse yazıya ekleyebilirim. Önemle bildirmek istiyorum ki Akaleos Kamp alanına daha önce gitmedim. Sosyal medya hesabımdan yaptığım duyurularla kamp alanına giden, konaklayan arkadaşlar bana ulaştı ve her birinin deneyimlerini önemle dinleyip yazıda aktardım.

akaleos kamp şikayetleri
İlgili görsel google maps üzerinden alınmıştır

Öncelikle Akaelos kamp alanı hakkında ulaşan bilgileri aşağıda derledim. Kaz dağlarında bulunan Akaelos’da kamp yapmak isteyenler için faydalı olacağını düşünüyorum.

Akaleos kamp hakkında genel bilgileri aktardıktan sonra yaşanan olaylara ve güncel kamp yapanların deneyimlerine yerdim. Keza yakın zamanda kamp yapan kişilerde yazının altına Akaleos Kamp deneyimlerini aktarıp gidecek olan kişilere güncel bilgileriyle destek olabilir.

Akaleos Kamp Nerede?

Balıkesir Edremit Kaz dağlarında bulunan Akaelos kamp alanına giden yol çok bozuk. 4×4 aracı olmayanlar için sıkıntılı bir yolculuk olabilir. Akeleos kamp alanını gösteren navigasyon ise internetin kesilmesi ile farklı yollara sokuyor. İstanbul tarafından gidecek olanlar öncelikle Gebze, Gemlik, Karacabey, Susurluk, Balıkesir ve Edremit istikametlerini takip etmeli daha sonra  Zeytinli köyüne yönelip ardından Mehmetalan köyünün içinde yer alan ufak Akaleos tabelalarını, yönlendirmelerini takip ederek alana yaklaşık 2 Km sonra ulaşabilir.

Yandex kullanıcılarında harita hatalı gözüktüğünden, alana gidecek olanların genel yönlendirmeleri takip etmesi için google maps kullanması gerekiyor.

Akaleos Kamp Rezervasyon

Kamp alanına herhangi bir rezervasyon yapmadan gidebiliyorsunuz. Fakat genel anlamda yoğun olduğu için kapıda kalma durumunuz var. Gitmeden önce bir şekilde alana ulaşıp yoğunluk hakkında bilgi almanızda fayda var.

akaleos kamp tavsiye
İlgili görsel google maps üzerinden alınmıştır

Bir takipçimin aktardığı olayı direkt sizlerle paylaşıyorum; Alana gittik ve kapıda duran, işletme sahibi olan emekli öğretmen alanın dolu olduğunu belirtti. Bunun üzerine daha önce sıkça duyduğumuz ve merak ettiğimiz alanı incelemek için müsaade istedik. Alan sahibi günübirlikçileri içeri alamadığını söyledi. Herhangi bir faaliyet yapmayacağımızı sadece alana bakıp çıkacağımızı iletmemize rağmen izin vermedi. Daha sonra emekli bir öğretmen olan babamın devreye girip alan sahibi meslektaşı ile görüşmesiyle izin aldık. Alan tıka basa doluydu. Yine de buraya kadar gelmişken kalabilmek adına Akaleos işletmesinin sahibine telefon numaramızı bırakmak istedik. Müsaitlik olduğunda bizi arasanız dedik … ama kabul etmedi. Alandan ayrılıp yakın bir yerde yine dere kenarında daha sessiz sakin bir yer bulup kamp yaptık. Keza işletme sahibinin ilgisizliği ve asık suratsızlığına rağmen buraya kadar gelmişken açıkta kalmamak adına ağız eğmiştik ve iyi ki kabul etmemiş. Daha güzel ve ücretsiz bir alanda kampı tamamladık.

Akaleos Kamp Ücretleri

Kişi başı ücret uygulaması var. Kişi başı 50 TL fiyat ile konaklamaya izin veriyor. Farklı yorumlarda kişi başı 40 TL veya kişi başı 70 TL olarak bilgiler var. Bu ücret yorumları yakın tarih aralıkları ile google maps üzerinden yapılmış. Kişiye göre fiyat uygulaması mı var? Belki de ay bazında veya mevsim bazında fiyatlar değişiyor olabilir. Taş evlerde konaklama ücreti kişi başı 110TL olarak belirtilmiş. Kafe ücretlerinin yüksek oluşu ile ilgili de birçok yazı var. Güncel fiyatlar için Akaleos kamp alanı ile görüşmeniz gerekmektedir. Alanda konaklama yapan kişilerin google yorumlara bakarsak kafede satılan ürünlerinde fiyatı çok yüksek. Ortalama 2 kişi için tek günlük yemekler vs kamp ücreti derken 300TL üzerinde ücret ödeyenler var. Standart bir ücret uygulaması varsa internet sayfalarına ya da sosyal medya hesaplarına eklemeleri çok iyi olacak sanırım.

akaleos kamp yorum

Akaleos Kamp Tavsiye

Tavsiye konusunda birkaç kişinin olumlu ya da olumsuz yorumuna göre karar verebilmek imkansız. Özellikle sosyal medyada takipçisi yüksek hesap sahipleri, alanı inceleme, deneyimleme için kamping alanlarına gittiğinde, normal kampçılara yapılan prosedürler uygulanmıyor. İkramlar, fotoğrafa en uygun, görseli en güzel çadır alanı, yemek ve meyve ikramları, kişinin yanındayken, gelen herhangi bir müşteri talebine en olumlu yanıt vererek göz boyamalar vs vs . Bunu kendimden de bildiğim için emin konuşabiliyorum. Yani bir sosyal medya fenomeni habersiz ve kendi ücretini vererek kamping alanını deneyimlememişse bana göre en net bilgidir. Diğer durumlar büyük oranla gerçeği yansıtmayabilir bana göre. Bununla ilgili kısa zaman içerisinde instagram hesabımdan bir paylaşım yaparak, Akaleos kamp alanını deneyimlemiş kişiler arasından tavsiye alacağım. Olumlu ve olumsuz yorumları aynı şekilde isimsiz olarak bu içeriğe ekleyeceğim.Yine google yerel rehberlerin yorumlarına baktığım kadarıyla olumlu ve tavsiye eden sayısı da oldukça yüksek.

Yukarıdaki açıklamaya istinaden yaptığım paylaşım sonrasında, onlarca mesaj geldi. Birçok olumsuz olsa da olumlu yorum sayısı da az denemeyecek kadar fazla. Gelen yanıtlara göre Akaleos kamp hakkında düşüncem, yoğunluk dönemlerinde hizmet kalitesinin düştüğü yönünde.

Akaleos Kamp Şikayetleri

Şikayete konu olan üç başlık var. Akaelos kamp alanında uygulanan fiyatlar, işletme sahibinin, işletmeye yakın bir yere çadır kuran insanları ciddi şekilde darp etmesi ve alkollü işletme sahibinin alanda kalan kadın kampçıları taciz etmesi.

Akaleos kamp şikayetleri konusunda ilk değinmem gereken kısım fahiş fiyatlar. Bu kısım aslında tamamen tercih meselesi. Yani bu tarz işletmelerde fiyatı belirleyen ve uygulayan işletme sahibi bu tarz eleştirileri de zaten göze alıyor. Kanunsal anlamda bir sıkıntı yoksa istediği fiyatı belirlemesinde de sorun yok demektir. Bu fiyatları telefonda veya internet sayfasında paylaşıyorsa ve kampa gidecek olan insanlar bu fiyatları görüyorsa bu şikayetlerinde çoğu İnternette yer almazdı aslında. İnternet sayfasına şu an  erişim sağlanamıyor ve telefonlarını da bakmıyorlar. Yani giden kişiler yorumlara bakmamış olsalar fiyatlar bir sürpriz olacak. Diğer şekilde insanlar fiyatlarını önceden görse, gider ya da gitmez. Bu tercih onlara kalırdı. Fakat ortalama kamp alanlarına nazaran yüksek fiyatlar görünce şikayet olarak geri dönüyor.

Taciz Olayı Doğru mu?

Diğer şikayet konusu taciz meselesi.

Bu konuda internette bolca arama yapsam da kamp alanının verdiği bir yanıt yok. Yani olay geçek mi değil mi? Eğer olay gerçek olmasaydı mutlaka kamp alanından bir açıklama gelirdi demeden düşünemiyorum. Ekşi sözlükte aktarılan konuda taciz kısmını içeren metin aşağıdaki gibidir.

akaleos kamp taciz olayı ekşi
https://eksisozluk.com/kaz-daglari-akaleos-kamp-alaninda-taciz-skandali–5722651?p=1

Akaleos Kamp Dayağı!

Darp olayı! Kaz dağları Akaleos Kamp alanı ile ilgili diğer şikayet konusunda görüntü ve kayıt olmadığı için net güven sağlayamasak da darp şikayeti konusunda bir video var. Her ne sebeple olursa olsun kabul edilemeyecek bir olay bu. Şiddete maruz kalan arkadaş ile görüştüm ve olayı paylaştığı videoda anlatıldığı gibi olduğunu teyit etti. Videoyu paylaştığı günden beri gelen yorumlarda -neden karşılık vermediği veya insanların -hadi bizde şiddet uygulayalım yönündeki yorumlarından şikayetçi olduğunu da iletti. Her ne olursa olsun bu tarz durumlarda karşı şiddet yerine hukuksal bir mücadelenin insanlığa yakıştığı yönündeki tepkisini gerçekten takdir ettim. Yani demem o ki yapılan bu haksız şiddete rağmen halen insancıl tepkilerle örnek olabilecek kişiler var aramızda. Video aşağıdadır. Yaralanan arkadaşa instagram adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Akaleos kamp Kaz Dağlarında en güzel cennet köşelerinden biri. Bu tarz olaylarla anılması gerçekten çok acı bir durum. Belirttiğim gibi herhangi bir bilgi vermeden ben de en kısa zamanda ziyaret edip, deneyimleyeceğim. Umuyorum ilgili sorunlar geçmişte kalmış ve bu tarz şikayetlere konu olan kişilerden özür dilenmiştir. KAmp alanına yakın zaman içinde giden kişilerde aşağıda bulunan yorum kısmına deneyimlerini aktarabilirse, gidecek olan kişilere tavsiye vermiş olur.

Doğayla kalın…


2 Comments

 1. O kamp alanını deneyimledik 3 yıl önce. Kızım ısrarla onlara birşey sorabilir miyim diyor onlarsa oralı olmuyor ,kızım yine ısrarla birşey sorabilir miyim demeye devam ediyordu? bense kızımın hemen yanı başındayım. En sonunda kızıma “sorma bana bir şey sorma” diye bağırıp bana dönerek hanfendi gelin size konaklama yerini göstereyim dedi sahibi. O sinirle 3 yaşındaki bir çocuk sana kibarca defalarca kez birşey sorabilir miyim diyor ve sen ne soracağını umursamadan benim kızıma, benim yanımda “sorma” diye tepki gösteriyorsun birde bunun üstüne bana size konaklama yerini göstereyim diyorsunuz? ,sizce ben çocuğuma saygısı olmayan bunca ayyaşın bulunduğu ,sizin gibi bir alana para ödeyip parasıyla sizin bu tavrınızı çekecek kalitesiz bir insana benziyormuyum diye güzelce azarlayıp çıkmıştım ?neye uğradıklarını şasırmışlardı. ?

  Gençlerin kafası bir dünya ,erkek ve kızlar üst üste, alt altan rezil bir durum hakimdi alanda adamın kafası gündüz vakti bile güzeldi ki bence alkolden değildi gibi sanki.

  Buraya giderlerinde kaliteden bir haber olduğuna inanıyorum.

  Hemen az ilerisinde kuzgun diye bir tabela göreceksiniz içeri girince sağdan aşağıya giden patika yolu takip ederseniz hem cennetten bir vadiye varmış olursunuz hemde ücret ödemeden kamp kurabilirsiniz. O bölgenin en güzel noktası burası. Kaldı ki illa da buranın ortamında yüzmek isterseniz kuzguna vardıktan sonra geri doğru suyu 2 dk takip etmeniz kafi ? size burada suya giremezsiniz ücretli deme hakkına zaten sahip değil ?

  Bu arada o bölgeye giderseniz köprünün sağında ki yoldan ilerleyince hemen dere kenarında onurun yeri var orada yemek yemeden mehmet alanı terk etmeyin derim. İşletmecilik nasıl olur hem görün hemde leziz mantar ve balığının tadına bakın derim.

 2. Ben ve arkadaşım geçen sene gittik karı koca gayet saygılı insanlar hatta gitmeden önce bu konuyu duymuştum gidince direk kendilerine sormadım ama kamp alanında çalışan sanırım akrabalarıydı onlara bu konuyu sorduğumda işin aslının darp edilen arkadaşların alkollü ve çok geç bir saatte kamp alanına girmek istediklerini ali bey kamp yeri işletmecisininde aileler ve çok sayıda tekli çadırlarda kalan yabancı öğrenciler olduğundan almak istememiş aralarındaki kavgada o yüzden çıkmış biz gece 10da vardık kamp alanına bizi kırmadılar yer buldular normalde aramanız yada mesaj atmanız lazım randevuyla çalışıyorlar, kısa ve öz olarak bana böyle anlatmışlardı olayları ayrıyetten kişi başı 45 lira ödeme yaptık.

Bir yorum yazın