Uzun zamandır Stanley Termos indirimi bekleyenler için kaçırılmayacak haber A101 Market’den geldi. A101 Stanley Termos indirimi ile 13 Ağustos 2020 tarihinde 199.95 TL lik fiyatı ile sizleri bekliyor. 1 Lt hacme sahip, kulpsuz modeli ile raflarda yerini alacak.

A101 Stanley Termos

A101 Stanley Termos A101 Özellikleri

 • 24 saat sıcak tutma süresi
 • 24 saat soğuk tutma süresi
 • 120 saat buzlu muhafaza
 • Paslanmaz çelik iç hazne
 • Çift duvar yalıtımı
 • Sızdırmaz kapak
 • Bardak şeklinde kullanıma uygun kapak
 • Kulpsuz model

A101 Termos İnceleme

Stanley termoslar birkaç farklı seri ile sunulmakta. Aslına bakarsanız bu seriler kendi içinde farklı modellerde sunulsa da teknik özellikleri neredeyse aynı. Yani inceleme kısmında farklı model değil serilere bakmanızda yeterli. A101’de 13 Ağustos 2020 sınırlı sayıda satışa sunulacak bu termos yeni klasik seri ile sunuluyor. Yeni kelimesini kullanmamdaki amaç, Stanley markası yakın zaman önce logo ve tasarımda bazı yeniliklere imza attı. Bu termosta yeni üretilen serinin bir parçası.

Bir termosa bu kadar para verilir mi? Öncelikle emin olduğum gerçek, 13 Ağustos günü A101 marketlere akın edecek insanlar halihazırda Stanley Termos ‘un farklı modellerini kullanan veya daha önce kullanmış olan kişiler. Dolar kurundaki artış ve vergilerden sonra 1LT modellerinin 400 TL ve üzerinde olduğunu bilen herkes yedekte kalsın düşüncesiyle bile bu termosu alacaktır. Daha önce Bim Marketlerde yer alan ve benimde incelediğim Stanley Modeli ile aynı. İnceleme yazısı için tıklayınız.

Stanley Termos hakkında tüm merak edilen sorunların yanıtlarını ve özellikle ısı testindeki başarını aşağıdaki videoyu izleyerek görebilirsiniz.

Nasıl Satın Alabilirim?

Bu başlığa açıklık getirmek istememdeki asıl sebep daha önce Bim ve Metro Market indirimlerinde sıkça sorulması. Bu tarz ürünleri belirli bir kitlenin takip ediliyor ve sınırlı stokta sunuluyor olması satışa çıktığı günün ilk saatlerinde tükenmesine neden oluyor. internet üzerinde yani online olarak satışa sunulmayıp sadece mağazalar üzerinden temin edebileceğinizden çok geç kalmayın. Özellikle cadde üzeri değil de sokaklarda bulunan ve daha az kalabalık olduğunu bildiğiniz A101’lere sabah erken saatlerde giderseniz bu indirimli satış fiyatı üzerinden termosu alabilirsiniz.

A101 Stanley Termos Çakma Ürün Mü?

Sosyal medya hesabımdan gelen bir mesaj sorasında bu soru işareti belirdi. Gelen mesajda, A101’in 13 Ağustos tarihinde raflarda yer alacağını duyurduğu termosu 6 Ağustos tarihinde yani dün Kocaeli İzmit A101 marketten satın alan kişi görsel iletti. Aşağıdaki görselde ithalatçı firma Gurur Tekstil olarak geçmekte. Fakat Stanley Termos’un yetkili Türkiye distribütörü KutupAyısı Outdoor biliniyor. KutupAyısı yetkilileri ile görüştüğümde konuyu Stanley Global’a ilettiklerini ve gerekli cevabı beklediklerini iletti. Bu cevap ne zaman gelir bilmiyorum ama şu an ilettikleri tek net cevap bu termosların TR’ de KutupAyısı tarafından Stanley ömür boyu garantisine dahil olmadığı. Yani ömür boyu garantisi var diye tercih edilen Stanley Termos, oluşabilecek bir sorunda paranızı çöpe atmak demek. (Bu sorunlar termosun sızdırma ve hava alma durumlarında geçerli. Diğer durumlar kullanıcı hatası olarak geçmekte)

A101 Stanley Termos Gurur Tekstil

Gurur Tekstil Şikayet

Şimdi Stanley Termos’un neden replika yani çakma olma ihtimali var mı? Firmanın ismini gördükten sonra internet üzerinde ufak bir araştırma yaptım. Sonuç iç açıcı değil. Daha önce birkaç farklı markanın ürünü satışa sunan bu firmaya gelen yorumlarda orijinal olmayan ürünleri sattıkları ifade ediliyor. Stanley termosta da aynı durum olabilir mi soru işareti ister istemez akla gelmekte. Aşağıdaki yorumlar gibi onlarca yorum google üzerinde mevcut. Tabi google yorumlarının yüzde yüz bir resmiyeti yok! Bu konuda en net açıklamayı A101 yapabilir fakat halen bir açıklama gelmedi. Merakla bekliyorum. Çünkü Stanley kullanıcı olarak bu fiyata alınması gereken bir termos düşüncesindeyim.

--Google Reklamları--

-- Yazının Devamı--

Gurur Tekstil Google Şikayet

Net Bilgi: A101 Stanley Termos Kutup Ayısı Garantisi?

13 Ağustos olarak satışı yapılacağı belirtilen bu Stanley termosları Türkiye’nin bir çok ilinde erkenden satın alanlar olmuş. İnstagram hesabımdan gelen her DM ‘yi dikkatlice okuyup kişilerle konuştum. Bugün gelen bir mesajda evindeki Stanley termosla A101’den aldığı Stanley termosu test eden takipçim, A101’den aldığı termosun belirtilen özelleri barındırmadığını iletti. (bir kıyaslama yapmış ama elindeki diğer Stanley termosun modelini ve özelliklerini bilmiyorum. Yazıda kendi de belirtmiş. Üstünkörü bir test sadece. Yine de iade etmiş termosu.) Bunun üzerine Stanley distribütörü olan KutupAyısı Outdoor ile tekrar görüştüm ve 13 Ağustos dahil A101 ile hiçbir şekilde anlaşma yapmadıklarını ilettiler. Stanley Global distribütör anlaşması sadece KutupAyısı ile olduğu için A101’de satılan bu ürünlerin TR’de Stanley global tarafında bir garantisi olmadığı bilgisini verdi.

Yeni Bilgi: Gurur Tekstil İle Görüştüm!

Sosyal medya hesabımda paylaşımda yaptıktan sonra onlarca soru gelmeye başladı. İşin açıkçası ben de duruma çok hakim değilim. Öncelikle KutupAyısı Outdoor ile görüşüp durumu sizlere açıkladım. Kendilerinin verdiği bir garanti olmadığından bahsettiler. Bugün Gurur Tekstil’in google üzerindeki numarası ile görüştüm. Görüşme detayları;

 • Merhaba. A101 Marketlerde satılan termoslar ile ilgili kiminle görüşebilirim?
 • Şu an personellerimiz öğlen arasında ama o konuyla ilgili bir yetkilimiz var o da şu an burada değil ben yardımcı olayım? (Finans Departmanı)
 • Bu termosların normalde garantisi distribütör firma tarafından karşılanıyor. Siz bu termoslara garanti veriyor musunuz?
 • Biz ithalatçı firmayız. Müşteri bizden ister biz getiririz. Garanti kapsamı bizde yok. Fakat garanti gerektiren bir durumda yurt dışı ile görüşme sanırım olabilir. Fakat bu görüşme 15-20 gün sürebilir. Bizim elimizde distribütörler gibi fazladan ürün yok. Ek olarak bu termoslar diğer ürünler gibi değil. Genelde kampçılar kullanır düşer vs olur. El ürünüdür. Zaten büyük ihtimal kullanıcı hatası denilebilir. Biz ürünleri yurt dışından getirip müşteriye teslim ediyoruz. Tabi sonrasında garanti kapsamı olabilecek bir sıkıntı varsa yurt dışı firma ile görüşebiliriz ama belirttiğim gibi süreç uzun olur ve geri dönüş büyük ihtimal olumlu olmaz.
 • Daha önce çok fazla Stanley kullandım. Aynı şekilde daha önce Bim’de de satıldı. Bazen kapak kısımlarında hava sızdırması oluyor. Yani tüm özellikleri bir işe yaramıyor.
 • Evet. Dediğimiz gibi öyle bir durumda fiş süresi vs boyunca A101 ile görüşebilirsiniz. Sonrasında biz direkt garanti vermiyoruz ama yurt dışı ile görüşebilir. Tabi sonuç ne olur ne kadar sürer bir garantisi yok. Elimizde alıp değiştirelim diyeceğimiz garanti vereceğimiz ürün yok.

Yukarıdaki özet görüşmem sanırım konuya netlik kazandırmıştır. Ürün orijinal mi? Değil mi? sorusunu sormadım. Zaten yurt dışından getiriyoruz, ithalatçı firmayız dediler. Bu soru sorulamazdı. Bu konuda ”bana göre” fikrini google yorumlarına göre aktarmıştım. Yani ürün replika olabilir veya olmayabilir. Garanti kısmı biraz sorunlu olduğu ve TR ‘de ise direkt garantisi olmadığı kesinleşti. Fakat fiyatı düşünce bu riski alıp ben de eğer bulabilirsem almaya çalışacağım. Dikkat edeceğim nokta eve gelir gelmez bir sızdırma ve hava alma testi yapacağım. Aksi bir durum olursa fiş süresi dolmadan A101’e iade edebilirim.

Güncel Stanley Termos indirimlerinden haberdar ettiğim içerik için tıklayınız.

1 Comment

Bir yorum yazın